GTA 5 i Cyberpunk 2077 w 72p - gracz drastycznie obniżył rozdzielczość

Pikselowe Los Santos.

Twórca kanału RandomGaminginHD opublikował na YouTube dosyć nietypowy materiał wideo, w którym zaprezentował różne gry wideo - między innymi GTA 5 i Cyberpunk 2077 - działające w ekstremalnie niskich rozdzielczościach.

Wykorzystując różne sposoby autor porównuje działanie tytułów w 720p i 72p. Co ciekawe, w niektórych przypadkach nie obserwujemy wcale znacznych wzrostów w płynności rozgrywki.

Twórca eksperymentu wykorzystał dwie karty graficzne - AMD Radeon HD6450 oraz Nvidia Geforce GT 710. Test rozpoczął od Days Gone, osiągając wynik 3 klatek na sekundę przy 720p i około 10 FPS przy 72p.

Days Gone pozwala drastycznie obniżyć rozdzielczość z poziomu menu opcji, ale już Fortnite wymaga ingerowania w pliki gry.

Modyfikacji plików wymagało też osiągnięcie 72p w Grand Theft Auto 5, jednak w tym przypadku udało się osiągnąć najlepszy wynik - na poziomie 45 klatek na sekundę. Cyberpunk 2077 pozwolił grać maksymalnie w 19 FPS przy tej samej rozdzielczości.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami