Zabrakło cyfrowych egzemplarzy Final Fantasy 14

Na pewien czas.

Wczoraj pisaliśmy o rosnącej nagle popularności Final Fantasy 14. Kolejnym dowodem na ponadprzeciętne zainteresowanie graczy tym MMO może być fakt, że na kilka godzin w sklepie Square Enix zabrakło cyfrowych egzemplarzy tytułu.

Zamiast opcji zakupu na oficjalnej stronie widoczny był przycisk, który pozwalał wpisać się na listę oczekujących. Jeden z użytkowników Reddita wykonał zrzut ekranu obrazujący sytuację.

Przez pewien czas niemożliwe było też tworzenie nowych postaci w grze. Deweloperzy nie komentowali oficjalnie tej niezapowiedzianej przerwy, ale możliwe, że wykorzystano ją na ekspresowe ulepszenie serwerów - by wytrzymały przy większej liczbie graczy.

Final Fantasy 14 cieszy się ostatnio większą niż zwykle popularnością. Główne stojące za tym czynniki to migracja fanów World of Warcarft - za sprawą paru streamerów, ale też niezadowolenia społeczności z rozwoju dodatku Shadowlands do MMO studia Blizzard.

Produkcja Square Enix jest chwalona przede wszystkim za zawartość rozszerzeń, fabułę oraz wyzwania z końcowej fazy gry (tak zwanego endgame'u).

Pod koniec listopada ukaże się nowy dodatek do Final Fantasy 14. Fani otrzymają kolejną nową klasę do wyboru - warto wspomnieć, że w FF14 jeden bohater może reprezentować wszystkie klasy, pomiędzy którymi można się dowolnie przełączać. Jedną z finałowych lokacji nowego rozszerzenia będzie prawdopodobnie... księżyc.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami