Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 14 bije kolejne rekordy popularności na Steamie

Dzięki streamerom?

Tysiące nowych graczy wkraczają do wirtualnego świata Final Fantasy 14 - w ciągu ostatniego miesiąca na Steamie zanotowano rekordową liczbę 58 tysięcy użytkowników zalogowanych do gry jednocześnie.

Tendencja wzrostowa widoczna choćby w statystykach Steam Charts sugeruje, że kolejne miesiące przyniosą jeszcze większe wyniki.

Fani - w komentarzach na Reddicie czy forach - domyślają się, co stoi za nagłym wzrostem popularności MMO od Square Enix. Mniej więcej od maja kilku znanych streamerów World of Warcraft postanowiło rozpocząć przygodę w Final Fantasy 14.

Najgłośniejszym „nowym graczem” FF14 jest Asmongold, od lat związany z grą studia Blizzard. Jego transmisje regularnie ogląda średnio kilkadziesiąt tysięcy widzów.

Warto podkreślić, że dane z platformy Steam są niepełne. W Final Fantasy 14 można grać z poziomu oficjalnego launchera Square Enix - a użytkownicy nie są wtedy zliczani przez Steam Charts. W praktyce liczba graczy jest więc większa. MMO jest też dostępne na PlayStation.

Rosnąca popularność gry nie zbiegła się z żadnym wyczekiwanym patchem czy dodatkiem. Nowe rozszerzenie FF14 - Endwalker - zadebiutuje dopiero pod koniec listopada.

O autorze
Komentarze