Dead by Daylight popularniejsze niż kiedykolwiek. Padł rekord graczy

Asymetryczny horror może święcić sukces.

  • Aż 100 tys. osób bawiło się jednocześnie na Steamie
  • To rekord zainteresowania grą
  • Wynik jest zapewne zasługą ciekawych DLC, między innymi ze świata Resident Evil

Asymetryczna gra sieciowa Dead by Daylight przekroczyła próg stu tysięcy jednocześnie grających osób na Steamie. To nowy rekord produkcji, który jest tym bardziej imponujący, że padł pięć lat po premierze.

Jak informuje serwis SteamDB, w szczycie zainteresowania w ciągu ostatniej doby grę miało uruchomionych 105 tys. osób.

Dla jasności wspomnijmy, że w Dead by Daylight jeden z graczy wciela się w monstrum, a pozostali w tzw. ocalałych. Zadaniem zabójcy jest przeszkodzenie ludziom w ucieczce z mapy, która jest możliwa tylko przy wykorzystaniu sprytu i współpracy. Premiera odbyła się w czerwcu 2016 roku.

Jak informuje internauta o pseudonimie UsualInitial na Reddicie, w okresie ubiegłych dwóch miesięcy Dead by Daylight pozostawało na liście top 10 najpopularniejszych tytułów na Steamie. Wyliczył też, że w tym czasie społeczność gry zwiększyła się o ponad połowę.

Dead by Daylight hits 100k concurrent players on steam for the first time in the game's history, nearly 5 years after the game's release. from r/Games

Zaskakujące wyniki to zapewne po części zasługa udanych dodatków, łączących Dead by Daylight z uniwersami znanych horrorów. Od września ubiegłego roku produkcja pozwala wcielić się w postacie z popularnego serialu „Stranger Things” produkcji Netflixa - w tym w Demogorgona - a ostatni dodatek był ukłonem w stronę serii Resident Evil, wprowadzając Nemesis, Leona Kennedy'ego i Jill Valentine.

Jeżeli zamierzacie przetestować omawiany horror - lub do niego wrócić - to miło nam poinformować, że w naszym serwisie znajdziecie kompletny poradnik do Dead by Daylight.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami