Red Dead Redemption 2 - gracze rozwiązali zagadkę przerażającej Gertrude

Coś więcej niż choroba psychiczna.

  • Gertrude Braithwaite to tajemnicza postać, którą można spotkać w świecie gry
  • Kobieta wypowiada szereg liczb, których do tej pory nie udało się rozszyfrować
  • Gracze dowiedli, że Gertrude jest opętana przez demona

W świecie Red Dead Redemption 2 można znaleźć jeżącą włosy na głowie postać o imieniu Gertrude Braithwaite - szaloną kobietę ze zdeformowaną twarzą, którą zamknięto w wychodku. Postać nie tylko grozi graczowi i przeklina, ale wypowiada też szereg liczb. Fani produkcji Rockstar odkryli, co oznaczają, dowodząc, że Gertrude jest opętana przez demona.

Znaleziska graczy podsumował w materiale na YouTube użytkownik Strange Man, przedstawiając też historię postaci i kontekst opowieści. Gertrude można znaleźć w okolicach posiadłości rodziny Braithwaite'ów, a zabierając w to miejsce Penelope Braithwaite - jej kuzynkę - dowiadujemy się, że rodzina zamknęła kobietę w wychodku ze względu na jej rzekomą chorobę umysłową oraz zniekształconą wargę.

rdr_2_gertrude_2
Gertrude cierpi na rozszczep podniebienia. Jak się okazało, nie tylko na to. Źródło: Strange Man na YouTube

Wśród różnych niepokojących linii dialogowych wypowiadanych przez Gertrude, gracze natknęli się też na serię liczb:

rdr_2_gertrude_3
Liczby wypowiadane przez kobietę. Źródło: Strange Man na YouTube

Początkowo społeczność fanów Red Dead Redemption 2 sądziła, że jest to szyfr, który należy złamać. Tej teorii zaprzeczał jednak fakt, że kobieta wypowiada sekwencje dość niewyraźnie, nierzadko się jąkając, co znacznie utrudnia rozwiązanie zagadki. Poza tym, w rzekomych szyfrach powtarzały się liczby 1, 2 i 3, czasami również 4 i 5 - jak się później okazało, Braithwaite próbowała po prostu liczyć.

Ciekawscy gracze domyślili się, że należy udać się w kierunku, w którym zwrócone jest wejście do wychodka. Po drodze znajduje się niewielkie miasto Butcher Creek, w którym również znajdziemy drewniane toalety - w liczbie pięciu.

Wewnątrz każdego z wychodków wydrapano przypisaną mu liczbę. Łącząc wierzchołki liniami na mapie, otrzymujemy dość zdeformowany, ale wyraźny pentagram, utożsamiany z symbolem Szatana. Umiejscowienie pięcioramiennej gwiazdy nie jest przypadkowe, bo fani RDR2 odkryli dowody na istnienie nieczystych sił w Butcher Creek.

rdr_2_gertrude_4
Sugestia jest wyraźna. Źródło: Strange Man na YouTube

Choć na powyższym obrazku obserwujemy pentagram z jednym wierzchołkiem skierowanym w górę - co teoretycznie nie pozwala uznać go za symbol zła - z perspektywy Gertrude ku górze sięgają już dwa wierzchołki.

Fakt, że Gertrude Braithwaite kieruje gracza w stronę pentagramu, wyraźnie sugeruje, że kobieta nie cierpi z powodu choroby umysłowej, a opętania przez demona. To tłumaczy jej przerażający wygląd oraz bardzo agresywny język - Strange Man twierdzi wręcz, że to najbardziej wulgarna postać w całej grze.

Ponadto, kobieta cierpi na rozszczep podniebienia, a tę przypadłość przypisywano dawniej osobom opętanym przez diabła.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami