Na Xbox One uruchomimy wymagające gry nawet w 2022 roku - dzięki chmurze

Nowa generacja także dla starszych konsol.

  • Microsoft chce udostępnić gry nowej generacji na Xbox One
  • Firma wykorzysta w tym celu usługę zabawy w chmurze

Niektóre z powstających Microsoft gier Microsoftu zmierza tylko na PC i Xbox Series X/S. Przedstawiciele firmy ujawnili jednak, że nadal pojawi się możliwość uruchomienia części z wymienionych tytułów na Xbox One.

We wpisie podsumowującym konferencję koncernu na tegorocznym E3 podkreślono, że przygotowywana jest opcja włączenia tworzonych z myślą o następnej generacji tytułów na starszej konsoli. W tym celu zostanie wykorzystana chmura.

xbox_one_chmura
Nie warto jeszcze wyrzucać Xbox One

„Niektóre debiutujące w przyszłym roku gry od naszych studiów i partnerów, w tym Starfield, Redfall i STALKER 2 wymagają szybkości, wydajności i technologii Xbox Series X/S. Jesteśmy podekscytowani perspektywą ujrzenia, jak deweloperzy realizują swoją wizję w sposób, na który pozwala tylko nowy sprzęt” - napisano na stronach Microsoftu.

„Informacja dla milionów osób, które nadal grają na Xbox One: wkrótce podzielimy się szczegółami o udostępnieniu wielu z produkcji następnej generacji pokroju Microsoft Flight Simulator na waszej konsoli z pomocą Xbox Cloud Gaming, tak jak robiliśmy to z urządzeniami mobilnymi, tabletami i przeglądarkami” - podkreślono.

Niedawno amerykańska firma obiecywała, że wkrótce na platformach Xbox pojawi się aplikacja, pozwalająca na korzystanie z chmury. Koncern zaznaczył też, że jest w końcowej fazie ulepszania infrastruktury, aby oferowane w ramach usługi tytuły uruchamiane były na Xbox Series X.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Powiązane gry

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami