Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nadchodzi rewolucja - Xbox Game Pass i xCloud pojawią się na TV

Microsoft pracuje też nad urządzeniami do streamingu.

  • Xbox Game Pass i „chmura” Microsoftu trafią na TV
  • Serwery usługi streamingowej zostaną też wkrótce ulepszone o Xbox Series X

Microsoft poinformował, że planuje zintegrować Xbox Game Pass i usługę grania w tak zwanej „chmurze” z telewizorami.

Koncern z Redmond nawiązał współpracę z kilkoma producentami odbiorników. Firma chce, by oferowane w ramach abonamentu produkcje można było uruchamiać bezpośrednio na TV, bez konieczności posiadania dodatkowego sprzętu - nie licząc kontrolera. Tytuły dostępne mają być w formie streamingu, co oznacza, że treści przesyłane byłyby przez internet.

Microsoft ogłosił też, że pracuje nad osobnymi urządzeniami dedykowanymi „chmurze” - na telewizorach niezintegrowanych z Xbox Game Pass i xCloud pozwoliłyby grać bez użycia konsoli. Szczegóły nie są znane, ale niewykluczone, że w planach są wtyczki USB podłączane do wyświetlacza.

Przez „chmurę” można grać na PC i urządzeniach mobilnych

Poinformowano również, że trwają ostatnie prace nad ulepszaniem serwerów, by streamingowane tytuły uruchamiały się na Xbox Series X, co przełoży się na wyższą liczbę klatek na sekundę i rozdzielczość oraz szybsze czasy ładowania. Obecnie poprzez „chmurę” można sprawdzać tylko gry włączane na Xbox One.

To nie wszystko, ponieważ w najbliższych tygodniach powinny zakończyć się testy przeglądarkowej odmiany xCloud - wówczas dostęp do usługi uzyskają wszyscy abonenci Xbox Game Pass Ultimate.

Poza tym pod koniec roku koncern zintegruje „chmurę” na PC z aplikacją Xbox, a opcja zabawy w formie streamingu trafi też na konsole Microsoftu. W planach są także nowe plany taryfowe dla Xbox Game Pass, ale szczegółów nie ujawniono.

Zobacz wszystkie wiadomości z E3 2021

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze