Chivalry 2 - przeciąganie ataków: jak trafić kilka celów jednocześnie

Uderzenia od boku i z góry.

Przeciąganie ataków to mechanika, której spróbujesz podczas samouczku, a o której z dużym prawdopodobieństwem zapomnisz w dalszej części zabawy w Chivalry 2. Warto jednak z niej regularnie korzystać, gdyż ułatwia walkę - szczególnie radzenie sobie z blokiem przeciwnika i starcia z kilkoma wrogami jednocześnie.

By wykonać przeciąganie (1) musisz rozpocząć atak i szybko obrócić kamerę zgodnie z kierunkiem ciosu. Jeśli postać robi zamach z prawej do lewej, w ten sam sposób przekieruj kamerę. Dzięki temu twój atak dosięgnie wroga szybciej, niż w sytuacji, w której twoja postać stoi na wprost oponenta. Dodatkowo, cios tego typu może trafić kilku wrogów jednocześnie - co przyda ci się, gdy przeciwnicy cię otoczą.

017_chivalry2_przeciaganie_atakow_jak_trafic_kilka_celow_jednoczesnie

Co więcej, przeciąganie stosować możesz w przypadku kombinacji ataków. Jeśli kilka razy wyprowadzisz cios, twoja postać zaatakuje kolejno z prawej do lewej, z lewej do prawej i ponownie z prawej do lewej strony. Każdy tego typu atak możesz przeciągnąć, przyspieszając trafienie w przeciwnika i wybijając go z rytmu. Ciosy te możesz także stosować w przypadku ataków z góry i pchnięć - czym wprowadzisz jeszcze większe zamieszanie.

Dodatkową zaletą przeciągania jest fakt, że możesz delikatnie obejść wroga od boku i wtedy przeciągnąć atak. Dzięki temu będziesz w stanie uderzyć go niemalże od flanki, stojąc praktycznie na wprost. To z kolei pozwoli ci na ominięcie bloku oponenta - gdyż ten, jak pewnie wiesz, działa wyłącznie na ataki pochodzące od frontu.

Poprzednio: Chivalry 2 - wytrzymałość, stamina: jak regenerować

Spis treści: Chivalry 2 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Chivalry 2 - typy ataków: cięcie, dźgnięcie, pionowy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami