Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chivalry 2 - jak rzucać bronią

Jak trafić we wroga bronią białą na odległość.

W Chivalry 2 możesz walczyć w zwarciu przy pomocy broni białej, a także nękać wrogów na dystans, za sprawą łuków, kusz i oszczepów. Możesz też w sytuacji awaryjnej rzucić w przeciwnika trzymaną w rękach bronią - z tej strony dowiesz się jak tego robić i kiedy warto się na to zdecydować.

By rzucić we wroga bronią (1) musisz po prostu wcisnąć klawisz G. Jeśli go przytrzymasz, możesz nieco opóźnić rzut. Jeśli wróg nie zablokuje tego typu ataku, najpewniej zakończy się to jego śmiercią - szczególnie gdy ciśniesz dwuręcznym orężem, który zadaje większe obrażenia.

Możesz także rzucić innym przedmiotem, jak łuk czy kusza. W przypadku niektórych podklas, jak Stróż z klasy Rycerza, wyrzucona zostanie natomiast tarcza, a nie bron. Nie zadaje ona co prawda aż takich obrażeń jak typowy oręż, jednak w momencie trafienia powali wroga, wyłączając go z walki na krótką chwilę.

Z rzutu warto korzystać w awaryjnych sytuacjach - gdy przeciwnik od ciebie ucieka czy jak strzelec wroga ustawił się w miejscu, do którego normalnie nie możesz się dostać. Po wyrzuceniu broni postać automatycznie przełączy się na broń drugorzędną - pod warunkiem, że ją posiada. Pamiętaj jednak, by nie wyrzucić wszystkiego - w przeciwnym wypadku przyjdzie ci walczyć z wrogiem gołymi pięściami.

Poprzednio: Chivalry 2 - jak walczyć, żeby wygrywać

Spis treści: Chivalry 2 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Chivalry 2 - blokowanie ataków: jak zatrzymać cios wroga, riposta

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze