Skip to main content

Chivalry 2 - najlepsza klasa postaci

Kim grać by wygrywać.

W Chivalry 2 możesz wybierać spośród czterech głównych klas postaci - Łucznika, Rycerza, Piechura i Berserkera - a także kilkunastu wchodzących w ich skład podklas. Która jednak jest najlepsza i pozwoli ci częściej wygrywać?

Ciężko jest jednoznacznie wskazać najlepszą klasę - czy w tym wypadku podklasę - gdyż jest to kwestia mocno indywidualna. Biorąc jednak pod uwagę charakter rozgrywki w Chivalry 2, na ten moment najlepiej spisuje się Stróż (1), jedna z podklas Rycerza.

Oto, dlaczego warto grać Stróżem:

  • walczy przy pomocy broni jednoręcznej - jego ataki są przez to szybsze, łatwiej więc przebić blok przeciwnika;
  • wraz z bronią jednoręczną korzysta też z tarczy, która znacznie ułatwia blokowanie ataków i starcia jeden na jednego;
  • jest to jedna z najlepszych podklas do walki z wieloma przeciwnikami jednocześnie - szczególnie z uwagi na ciężki pancerz i dużą ilość punktów zdrowia;
  • po wciśnięciu przycisku rzutu, Stróż nie rzuca swoją bronią, lecz tarczą. Pozwala to wytrącić przeciwnika z równowagi, a jednocześnie zachować oręż do walki.

Nie bez znaczenia jest też zdolność specjalna, Sztandar (2), która po aktywacji regeneruje zdrowie pobliskich sojuszników. Jest to nieocenione szczególnie w trakcie rozgrywek na mapach Oblężenie Rudheimu, Bitwa w Mrocznym Lesie czy Ucieczka z Falmire gdzie dochodzi do starć na mniejszych powierzchniach, co pozwala zmaksymalizować jej skuteczność.

Miej jednak na uwadze, że klasa ta nie jest pozbawiona wad. Porusza się i atakuje wolniej, przez co wymaga trochę wprawy. Ma też mniejszy zasięg - z uwagi na jednoręczną broń - więc walka z niektórymi przeciwnikami może być mocno frustrująca.

Poprzednio: Chivalry 2 - dostosuj postać: jak zmienić wygląd

Spis treści: Chivalry 2 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Chivalry 2 - jak walczyć, żeby wygrywać

Zobacz także