Pracownicy CD Projektu otrzymają wysokie premie za Cyberpunk 2077

Po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

  • Średnia wysokość premii dla pracowników CD Projektu to około 128 tysięcy złotych
  • W sumie na bonusy dla deweloperów przeznaczono 29,8 miliona dolarów (około 113 mln zł)

Jason Schreier z Bloomberga dotarł do informacji, z których wynika, że każdy pracownik CD Projektu otrzyma kilkadziesiąt tysięcy złotych premii za Cyberpunk 2077.

Niektórzy rozmówcy dziennikarza ujawnili, że dostaną od 5 tysięcy do 9 tysięcy dolarów bonusu, a więc od około 19 tysięcy do 34 tysięcy złotych. Wyżsi rangą deweloperzy mogą liczyć na dodatkową wypłatę na poziomie od 15 tysięcy do 20 tysięcy dolarów, czyli od 56,5 tysiąca do 75,5 tysiąca złotych. W przypadku osób na stanowiskach kierowniczych kwoty są podobno jeszcze wyższe.

cd_projekt_bonusy
Do końca 2020 roku sprzedano 13,7 mln kopii Cyberpunk 2077

W przesłanym Bloombergowi oświadczeniu przedstawiciel polskiej spółki poinformował, że na premie dla pracowników zarezerwowano 29,8 miliona dolarów - kwota zostanie rozdzielona pomiędzy 865 zatrudnionych, co oznacza, że każdy powinien otrzymać średnio 34 tysiące dolarów (około 128 tysięcy złotych).

Warto zaznaczyć, że z opublikowanego raportu finansowego wynika, że przyznane szefom CD Projektu bonusy są gigantyczne i wynoszą łącznie ponad 106 milionów złotych. Prezes Adam Kiciński oraz wiceprezesi Marcin Iwiński i Piotr Nielubowicz dostaną po 24,24 mln złotych, a dwóch innych członków zarządu może liczyć na 16,73 mln złotych.

Wszystkie premie są uzależnione od osiągniętych przez rodzimą firmę wyników finansowych, które w ubiegłym roku były rekordowe. 20 procent zysków przypada pracownikom, a 10 procent wspomnianym członkom zarządu spółki.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami