Sprzedaż Cyberpunk 2077 na poziomie 13,7 milionów kopii w ubiegłym roku

Budżet gry wyniósł 1,2 miliarda złotych.

  • Ujawniono nowe wyniki sprzedaży Cyberpunk 2077
  • Najwięcej egzemplarzy gry rozeszło się na PC i w dystrybucji cyfrowej

Przy okazji publikacji najnowszego raportu finansowego CD Projekt ogłosił że w ubiegłym roku sprzedano 13,7 miliona egzemplarzy Cyberpunk 2077.

Według wcześniejszych informacji, do 20 grudnia tytuł rozszedł się w 13 milionach kopii. To oznacza, że przez kolejne dziesięć dni rezultat zwiększył się o dodatkowe 700 tysięcy sztuk.

Najwięcej egzemplarzy - 56 procent - sprzedano na PC. Posiadacze PS4 i Xbox One kupili zaś odpowiednio 28 procent i 17 procent wszystkich sztuk. Zdecydowaną większość, bo aż 73 procent, nabyto w dystrybucji cyfrowej.

To nie wszystko, ponieważ ujawniono, że łączny budżet Cyberpunk 2077 wyniósł 1,2 miliarda złotych. Nad produkcją pracowało 530 deweloperów zatrudnionych w CD Projekt Red, a w powstawanie projektu zaangażowanych było w sumie ponad 5200 osób.

Warszawska spółka zaprezentowała również finalne wyniki finansowe za 2020 rok. Zgodnie z niedawnymi prognozami, zysk wyniósł 2,13 miliarda złotych, a zyski uplasowały się na poziomie 1,15 miliarda złotych (wzrost o 558,4 procent względem poprzedniego roku).

Największy wkład w wypracowane rezultaty miał Cyberpunk 2077 - odpowiedzialne za grę studio, które wchodzi w skład grupy CD Projekt, wygenerowało przychody w wysokości 1,78 miliardów złotych.

Reklama

Skocz do komentarzy (16)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (16)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami