Twórcy Outriders obiecują prezent za problemy z serwerami

Zapowiedziano też duży patch.

  • Gracze otrzymają prezent za premierowe problemy Outriders
  • W przyszłym tygodniu pojawi się patch, który naprawi szereg błędów
  • Twórcy chcą wyeliminować awarie gry

People Can Fly ujawniło wstępne szczegóły pierwszej dużej aktualizacji Outriders. W planach jest też darmowy prezent dla osób, które toczą zmagania w tytule od dnia premiery - w ramach wynagrodzenia za problemy.

Bezpłatny pakiet docenienia społeczności zaoferuje legendarną broń, odpowiednią ilość Tytanu (wirtualnej waluty) i emotkę „sfrustrowany" dla postaci na najwyższym poziomie doświadczenia. Zestaw otrzymają użytkownicy, którzy zagrają do 11 kwietnia włącznie lub utracili ekwipunek w wyniku błędu.

Natomiast pierwsza aktualizacja pojawi się w przyszłym tygodniu, choć twórcy nie ujawnili jeszcze dokładnej daty wydania. Patch poprawi wydajność strzelanki na komputerach z bibliotekami DirectX 11 i 12 oraz ulepszy stabilność matchmakingu, czyli systemu dobierania użytkowników.

outriders_screen_latka
Twórcy poprawią też łączność w multiplayerze

Twórcy wyeliminują też błędy, które w różnych sytuacjach prowadziły do awarii tytułu. Inne rozwiązane kłopoty to między innymi problemy ze znikającym interfejsem, tak zwanymi respawnami w sieciowych Ekspedycjach oraz utykaniem w elementach otoczenia i wypadaniem poza mapę.

Aktualizacja powinna ograniczyć występowanie błędu czyszczącego ekwipunek. Twórcy przywrócą utracone wyposażenie, ale ograniczą się jedynie do najcenniejszego - przedmiotów epickich i legendarnych. W planach również liczne zmiany w balansie rozgrywki.

Odniesiono się też do problemów z serwerami przy zabawie w pojedynkę. Okazuje się, że źródłem kłopotów były bazy danych, a konkretnie czyszczenie pamięci podręcznej, przeprowadzane co 60 sekund, co z kolei mocno obciążało infrastrukturę i utrudniało przesyłanie danych. Wdrożono stosowne modyfikacje, dzięki którym teraz całość działa lepiej.

Kiedy aktualizacja trafi na wszystkie platformy docelowe, twórcy odblokują cross-play. Pełna lista zmian dostępna jest we wpisie na Steamie, ale deweloperzy podkreślają, że są to jedynie wstępne plany.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami