Auto HDR nie tylko na Xbox Series X/S - Microsoft wprowadza funkcję do gier PC

Ponad tysiąc tytułów na start.

  • Auto HDR to funkcja, która poprawia obraz w grze bez ingerencji deweloperów
  • Opcja była dostępna tylko na konsolach Xbox Series X/S
  • Na razie dostęp mają tylko insiderzy

Microsoft wprowadził funkcję Auto HDR do wybranych gier na PC. To opcja, która samoczynnie, bez ingerencji deweloperów, zwiększa zakres jasności i poprawia kolory. Zadebiutowała na Xbox Series X/S, wraz z premierą konsoli.

Aktualnie narzędzie jest dostępne tylko dla członków programu Windows Insider, którzy testują nowe rozwiązania jako pierwsi. Oczywiście wymogiem jest też posiadanie monitora lub telewizora, który obsługuje HDR.

Auto HDR wdrożono aktualnie do ponad tysiąca gier działających na bibliotekach DirectX 11 i DirectX 12, choć nie podano konkretnej listy, wspominając jedynie o Gears 5. Microsoft zapowiada, że to nie koniec.

„HDR to technika związana z obrazem, dzięki której światła i cienie w cyfrowo odtworzonej scenie mogą zostać pokazane z większą szczegółowością” - tłumaczy na oficjalnym blogu Microsoftu Hannah Fisher, menedżerka programowa. „W grach wideo, zwiększony zakres kolorów i luminacji HDR sprawia, że doświadczenia są bardziej wciągające i realistyczne”.

Nie jest jasne, kiedy funkcja będzie dostępna dla graczy spoza programu Windows Insider.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami