GTA Online będzie się wczytywać krócej. Rockstar skorzysta z rozwiązań gracza

I wypłaci mu nagrodę pieniężną.

Pod koniec lutego internauta o pseudonimie tostercx pochwalił się w sieci rozwiązaniem, które aż o 70 proc. skraca bardzo długi czas wczytywania GTA Online na PC. Teraz Rockstar Games podziękowało graczowi i zapowiedziało, że w najbliższej aktualizacji wdroży opracowane przez niego pomysły.

tostercx - znany także jako t0st - odkrył, że podczas ładowania, GTA Online wykonuje niemal dwa miliardy w większości niepotrzebnych procesów. Problemów było więcej, ale finalnie udało się sprytnemu graczowi skrócić czas wczytywania z sześciu minut do minuty i 50 sekund. Internauta podzielił się poprawkami na forum, ale Rockstar twierdzi, że wkrótce skorzysta z nich każdy użytkownik, bez pobierania dodatkowych plików.

gta_online_szybsze_wczytywanie_1
Ten widok to koszmar, który śni się fanom GTA Online po nocach

„Po wnikliwej analizie, możemy potwierdzić, że t0st faktycznie odkrył dotyczący ładowania aspekt kodu GTA Online w wersji na PC, który może zostać poprawiony” - napisał przedstawiciel Rockstar Games w oświadczeniu dla serwisu PC Gamer. „W efekcie tej analizy, wprowadziliśmy kilka zmian, które zostaną wdrożone do gry w nadchodzącej aktualizacji”.

Firma nie określiła, kiedy możemy spodziewać się poprawek, a także czy gracze mogą liczyć na wynik osiągnięty przez t0sta, czyli skrócenie oczekiwania o 70 proc. Zaznaczono jednak, że Rockstar jest w stałym kontakcie z autorem poprawek i podziękowano graczowi za pracę, którą wykonał.

tostercx otrzyma od Rockstara 10 tys. dolarów nagrody. Pieniądze zostaną wypłacone w ramach programu Bug Bounty, w klasycznych przypadkach oferującego bonusy dla osób, które znajdują błędy w zabezpieczeniach gier amerykańskiego wydawcy, ale tym razem firma postanowiła zrobić wyjątek.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami