Mass Effect 1 - Mako: jak prowadzić i walczyć pojazdem

Eksploracja i prowadzenie starć.

W trakcie przygody w Mass Effect główny bohater będzie często odwiedzał różne planety. Zazwyczaj ich eksploracja będzie odbywać się, przynajmniej częściowo, w specjalnym pojeździe o nazwie Mako (1). Sterowanie nim jest stosunkowo proste, ponieważ odbywa się identycznie, jak chodzenie (klawisze W, S, A, D - PC / lewy analog - Xbox, PlayStation).

Oprócz same jazdy pojazd może korzystać z silników odrzutowych (2), które pozwalają wykonywać krótkie skoki (spacja - PC, A - Xbox, krzyżyk - PlayStation). Dzięki nim możesz pokonywać niektóre przeszkody oraz unikać wrogich pocisków.

mako1

Mako jest pojazdem bojowym, przeznaczonym również do walki. W lewym dolnym narożniku ekranu znajdują się informacje związane z poziomem tarcz (3) oraz uszkodzeniami (4) samego pojazdu, do których zaczyna dochodzić w momencie pozbawienia Mako wspomnianych tarcz. Dlatego w trakcie walk ważne jest unikanie wrogich pocisków przez pozostawanie w ruchu. Gdyby pojazd odniósł obrażenia, to istnieje możliwość jego naprawienia.

Jeśli chodzi o same starcia, to przeciwnicy są zaznaczani na czerwono (5) na radarze w prawym dolnym narożniku. Po namierzeniu wroga (6) na górze ekranu wyświetli się informacja o jego poziomie tarcz i zdrowia (7). Mako może prowadzić ogień na dwa sposoby. Działko maszynowe (lewy przycisk myszy - PC, RT - Xbox, R2 - PlayStation) zostało stworzone do eliminowania lżej opancerzonych celów.

mako2

Można z niego prowadzić ogień ciągły, ale należy mieć na uwadze możliwość jego przegrzania (8). Druga broń, to działo przeciwpancerne (prawy przycisk myszy - PC, RB - Xbox, R1 - PlayStation), strzelające pojedynczymi pociskami. Nadaje się idealnie do niszczenia lepiej opancerzonych maszyn wroga.

W trakcie walki możesz też skorzystać z przybliżenia (Shift - PC, przytrzymanie LT i wciśnięcie prawego analoga - Xbox, przytrzymanie L2 - PlayStation) - jest to idealne rozwiązanie do ostrzeliwania celów (9) znajdujących się daleko. Na dole wyświetlana jest odległość (10) do miejsca, na które wskazuje celownik.

mako3

Podczas korzystania z Mako możesz również z niego wychodzić i kontynuować walkę na piechotę lub wrócić szybko na Normandię (N - PC, X - Xbox, kwadrat - PlayStation).

Następnie: Mass Effect 1 - Mako: jak naprawić pojazd

Spis treści: Mass Effect 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mass Effect 1 - jak dotrzeć na Normandię w Cytadeli

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami