PS5 - jak pobierać gry, gdzie szukać, Biblioteka

Sprawdź, jak pobrać, zainstalować i usunąć grę, którą posiadasz.

Wszystkie zakupione gry w sklepie cyfrowym PlayStation Store i uruchomione z płyty, trafiają do Biblioteki gier, miejsca, gdzie możemy przejrzeć naszą kolekcję. W tym dziale możemy zarządzać naszymi grami.

009

Biblioteka gier (1) znajduje się w menu głównym systemu - to ostatni kafelek od lewej strony.

Biblioteka gier dzieli się na trzy zakładki:

010
  • Twoja kolekcja (2) - tutaj znajdują się wszystkie gry, które chociaż raz były uruchomione - pełne wersje gier, wersje demonstracyjne, alpha, beta, gry cyfrowe ściągnięte ze sklepu czy zainstalowane z płyty.
  • Zainstalowano (3) - jak sama nazwa wskazuje znajdziesz tutaj gry, które są obecnie zainstalowane na dysku konsoli.
  • PlayStation Plus (4) - tutaj odnajdziesz gry, które znajdują się w usłudze PlayStation Plus i Kolekcja PlayStation Plus. Z tego poziomu możesz przypisywać gry do swojego konta, pobierać je i usuwać.

Za pomocą Biblioteki gier, oprócz przeglądania swojej kolekcji, możesz także zarządzać swoimi grami. Możesz instalować gry, usuwać je, a także przypisywać je do swojego konta (w przypadku usługi PlayStation Plus i Kolekcji PlayStation Plus).

001

Najedź na kafelek związany z grą, by zarządzać danym tytułem. Możesz także najechać na kafelek i nacisnąć przycisk Options (znajduje się między touchpadem a trójkątem), a pojawią się opcje związane z danym tytułem.

Jeśli zakupiłeś grę w PlayStation Store możesz pobrać ją i zainstalować bezpośrednio ze sklepu cyfrowego lub skorzystać z Biblioteki gier. Jeżeli natomiast nabyłeś kopię gry na nośniku, wystarczy umieścić płytę w napędzie, a gra zostanie zainstalowana automatycznie.

011

W przypadku posiadania dużej kolekcji gier warto skorzystać z opcji filtrowania i sortowania, by szybciej odnaleźć poszukiwany tytuł. Skorzystaj z opcji: Sortuj i filtruj (5), który znajduje się po lewej stronie, by ułatwić przeszukiwanie Biblioteki.

Następnie: PS5 - jak usuwać gry

Spis treści: PS5 - poradnik do konsoli

Poprzednio: PS5 - jak obsługiwać menu, ekran główny konsoli

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami