PS5 - czy pad z PS4 działa na PS5

Dowiedz się, czy użyjesz kontrolera DualShock 4 w PlayStation 5.

Wraz z premierą PlayStation 5 zadebiutował nowy pad - DualSense - charakteryzujący się nowymi funkcjonalnościami, które wykorzystywane są w grach projektowanych z myślą o PS5.

Kontroler DualShock 4, który jest podstawowym akcesorium PlayStation 4, jest kompatybilny z PS5. Można go podłączyć do najnowszej konsoli Sony i korzystać z niego tak samo jak na sprzęcie poprzedniej generacji. Jednak, w przeciwieństwie do pada DualSense, nie zadziała z każdą grą. Jest to związane ze specjalnymi funkcjami, jakie posiada najnowszy kontroler.

013

DualShock 4 (PS4) zadziała na PS5 w grach w ramach wstecznej kompatybilności. Jeśli zatem na PlayStation 5 uruchomimy grę z PS4, to możemy skorzystać ze starszej wersji kontrolera. Niestety, za pomocą DualShocka 4 nie zagramy w najnowsze gry na PS5, projektowane z myślą o najnowszej konsoli.

Następnie: PS5 - najważniejsze akcesoria do konsoli

Spis treści: PS5 - poradnik do konsoli

Poprzednio: PS5 - kontroler DualSense: ciekawostki i najważniejsze funkcje pada

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami