Steam usunął The Sinking City - na wniosek twórców

Jest reakcja wydawcy.

  • The Sinking City nie jest już dostępne na Steamie
  • Tytuł wycofano na wniosek twórców, oskarżających wydawcę o piractwo

Na wniosek twórców The Sinking City grę usunięto ze Steama. Wcześniej produkcję umieścił w sklepie wydawca tytułu - francuski Nacon - ale w opinii autorów projektu, uczynił to bezprawnie.

Deweloperzy z Frogwares skierowali do platformy tak zwane DMCA, czyli protokół o naruszeniu praw autorskich. Niedawno oskarżali wspomniane Nacon o piractwo, twierdząc, że spółka nielegalnie obeszła zabezpieczenia i zmodyfikowała pliki pozycji, którą - w zmienionej wersji - udostępniła w usłudze Valve.

W komunikacie dla naszych kolegów z brytyjskiego Eurogamera studio zaznacza, że dzięki podjętym działaniom zyskało czas na zdobycie dodatkowych dowodów na winę wydawcy i przedstawienie ich sądowi. Ekipa jest jednak świadoma, że ostateczny wyrok w sprawie może zapaść dopiero za kilka lat, a The Sinking City może wkrótce wrócić na Steama.

Wycofanie gry z platformy Valve skomentowało już Nacon. W wystosowanym oświadczeniu firma przypomniała, że współfinansowała powstanie tytułu, przekazując deweloperom 8,9 milionów euro, a w sumie w projekt inwestując ponad 10 milionów euro. Wydawca zapewnia, że spłacił wszystkie należności - wbrew zarzutom stawianym przez Frogwares.

the_sinking_city_klimat
The Sinking City wyróżnia się mrocznym klimatem

Francuska spółka zaznacza, że sąd zakazał twórcom The Sinking City działań, które utrudniałyby wywiązywanie się z zapisów umowy między oboma podmiotami. Podkreślono, że poprzez usunięcie produkcji ze Steama, „pozbawiono graczy wspaniałego doświadczenia”.

Nacon dodaje też, że niedawne nawoływanie przez Frogwares do powstrzymania się od kupna tytułu na platformie Valve postrzega jako próbę „sabotażu” inwestycji dokonanej przez wydawcę. Firma nie wyklucza podjęcia stosownych kroków prawnych.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami