Control na PS5 i Xbox Series X/S - informacje o ulepszeniach i nowościach

Gra trafi do oferty PS Plus.

  • Control na nowych konsolach zaoferuje dwa tryby działania
  • Na PS5 gra wykorzysta funkcje kontrolera i system Aktywności

Remedy Entertainment ujawniło szczegóły na temat ulepszeń i nowości, które otrzyma Control w wersji na konsole następnej generacji.

Na PS5 i Xbox Series X produkcja zaoferuje dwa tryby działania. Wariant graficzny pozwoli na zabawę w 30 klatkach na sekundę z włączonym ray tracingiem, a grę wyrenderuje w 1440p, choć na ekranie obraz wyświetli się w 4K.

Opcja wydajnościowa zagwarantuje identyczną rozdzielczość. Zabraknie jednak techniki śledzenia promieni w czasie rzeczywistym, zaś płynność osiągnie poziom 60 FPS.

Na Xbox Series S, czyli słabszym modelu konsoli Microsoftu, pojawi się tylko drugi z wymienionych trybów, aczkolwiek z pewnymi ograniczeniami - grafika renderowana będzie w 900p, a obraz wyświetli się w 1080p.

Natomiast na PS5 produkcja wykorzysta funkcje kontrolera DualSense - wibracje haptyczne i adaptacyjne triggery. To nie wszystko, ponieważ na konsoli Sony gra obsłuży Aktywności, czyli system ułatwiający śledzenie postępów w zabawie oraz oferujący wskazówki i porady.

Control w wydaniu Ultimate (zawierającym podstawową grę i dwa rozszerzenia) trafi na nowe konsole 2 lutego. Nadmienić należy, że wersja PlayStation 5 przez miesiąc będzie dostępna bez dodatkowych opłat dla abonentów PS Plus.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami