Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nabywcy Control Ultimate Edition żądają zwrotu pieniędzy, bo gra trafi do PS Plus

Chodzi o wersje PS4 i PS5.

 • Osoby, które kupiły Control Ultimate Edition na PS4 i PS5, oczekują zwrotu pieniędzy
 • Powodem jest fakt, że gra pojawi się w ofercie PS Plus
 • Wczoraj ujawniono, że Control Ultimate Edition na PS4 i PS5 pojawi się w lutowej ofercie PS Plus. W związku z tym niektóry nabywcy wspomnianego wydania gry żądają zwrotu pieniędzy.

  Na nowej konsoli Sony zbiorcza edycja produkcji (zawiera podstawowy tytuł i dwa rozszerzenia fabularne) ukaże się dopiero 2 lutego, jednak od września dostępna jest na PlayStation 4 z opcją darmowego upgrade'u na platformę następnej generacji.

  Niektórzy nabyli wersję PS4, ale czekali z uruchomieniem gry aż pojawi się wydanie dedykowane PS5. Kiedy okazało się, że pozycję bez dodatkowych opłat otrzymają abonenci PS Plus, poczuli się zawiedzeni i domagają się zwrotu pieniędzy.

  Jak zwracają uwagę nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera, nie wiadomo, czy Sony spełni prośby, ponieważ o refundację można starać się, jeśli od zakupu nie minęło 14 dni, a użytkownik nie rozpoczął pobierania produktu. Wiele osób nie spełnia powyższych warunków.

  „Kupiłem Control Ultimate Edition 11 stycznia. Nigdy nie pobrałem tytułu - czekałem na wydanie PS5. Teraz, gdy ogłoszono, że trafi do lutowego PS Plus, Sony nie przyzna mi zwrotu, ponieważ od zakupu minęło ponad 14 dni (16)” - pisze na Twitterze internauta Tugg Speedman.

  „Ja także! To było cyniczne zachowanie ze strony 505 Games i Remedy, którzy zaczęli sprzedawać edycję Ultimate na miesiąc nim wzięli pieniądze od Sony, by umieścić tę wersję w PS Plus. Zwłaszcza z perspektywy fanów, który musieli nabyć grę dwa razy!” - wtóruje whereisaaron.

  Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że Control Ultimate Edition to jedyna wersja tytułu, który otrzyma upgrade do edycji na nowe konsole. Posiadacze podstawowej produkcji nie mogą liczyć na bezpłatne ulepszenie i muszą kupić bogatsze wydanie.

  O autorze
  Awatar Piotr Bicki

  Piotr Bicki

  News Editor

  Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

  Komentarze