Seks-mod z Keanu do Cyberpunk 2077 zablokowany przez CD Projekt

Interwencja twórców.

Na żądanie CD Projektu usunięto kontrowersyjną modyfikację do Cyberpunk 2077, umożliwiającą graczom seks z postacią Keanu Reevesa.

Mod pozwalał zastąpić NPC-ów, z którymi V może wejść w intymne relacje, innymi osobami z gry. Istniała więc funkcja zamiany Judy, Panam lub tak zwanych „pracowników seksualnych” na Goro Takemurę lub Johnny'ego Silverhanda.

Najwięcej kontrowersji wzbudziła opcja kwestia ostatniej postaci, w którą wciela się Keanu Reeves - gracze używali modyfikacji do seksu z bohaterem aktora, co domyślnie nie jest możliwe. Na sytuację zareagował CD Projekt: na prośbę firmy usunięto projekt.

cyberpunk_2077_keanu_seks_mod
Domyślnie gracz nie może wejść w intymne relacje z Johnnym Silverhandem

„Najważniejsza zasada dotycząca treści tworzonych przez użytkowników, w tym modów, polega na tym, że nie mogą szkodzić innym. W przypadku programu do zmiany modeli, osoby, które użyczyły nam swojego wizerunku do wykreowania postaci w Cyberpunk 2077, mogą czuć się poszkodowane” - tłumaczą deweloperzy w oświadczeniu przesłanym naszym kolegom z brytyjskiego Eurogamera.

„W związku z tym tworząc fanowską zawartość, ich autorzy muszą się upewnić, że uzyskali zgodę od wszystkich zainteresowanych stron (mogą to być osoby inne niż CD Projekt Red). Bohaterów, których wymyśliliśmy na potrzeby gry, zasadniczo pozwalamy dowolnie zmieniać, by się dobrze bawić” - wyjaśnia warszawska firma.

cyberpunk_2077_hideo_kojima_mod
Mod pozwalał zamianę różnych modeli postaci - niektórzy uczynili Hideo Kojimę ripperdociem

„Jeśli chodzi o modele prawdziwych ludzi, których poprosiliśmy o wystąpienie w produkcji, uprzejmie prosimy o niewykorzystywanie ich w sytuacjach, mogących zostać uznane za obraźliwe, zwłaszcza bez wcześniejszej zgody tych osób” - dodaje studio.

Początkowo autor modyfikacji ukrył, a następnie ostatecznie usunął projekt. Co ciekawe, w rozmowie z naszymi kolegami z brytyjskiego Eurogamera twórca moda przyznał, że pierwsza wersja nie pozwalała na seks z postacią Keanu Reevesa - odpowiednią opcję dodał na prośbę internautów.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami