Scenarzysta Dying Light 2 odszedł z Techlandu

Aktualizacja: oświadczenie Techlandu.

  • Z Techlandu odszedł Paweł Selinger
  • Deweloper był scenarzystą i dyrektorem artystycznym Dying Light 2
  • W polskiej firmie pracował od 1999 roku

Aktualizacja: Techland przesłał redakcji Eurogamer.pl oświadczenie, w którym odniesiono się do odejścia Pawła Selingera. Zaznaczono, że deweloper od ponad roku nie zajmował stanowiska dyrektora artystycznego - od listopada 2019 roku funkcję piastuje Eric Cochonneau.

„Paweł Selinger, który od 2 lat pełnił rolę Narration Designera, z końcem 2020 postanowił zakończyć współpracę z Techland i rozwijać się dalej poza strukturami firmy. Paweł spędził w Techlandzie większą część swojej zawodowej drogi, a wielki sukces serii Call of Juarez jest między innymi jego zasługą. Zostawił przy Dying Light 2 duży kawałek siebie, będąc przy projekcie od samego początku. Jego obowiązki czyli dział narracji od października 2020 przejął Piotr Szymanek” - napisano.

„Jak obiecaliśmy, już wkrótce podzielimy się nowymi, ekscytującymi informacjami na temat Dying Light 2”- dodano.

Oryginalna wiadomość: Paweł Selinger, który do tej pory był scenarzystą i dyrektorem artystycznym Dying Light 2, poinformował o odejściu z Techlandu.

Deweloper ogłosił swoją decyzję we wpisie opublikowanym za pośrednictwem profilu w serwisie LinkedIn. Mężczyzna dołączył do polskiego studia w 1999 roku i był zaangażowany w powstawanie między innymi Dead Island i serii Call of Juarez.

„Po ponad 22 latach, postanowiłem zakończyć współpracę z Techlandem. Chciałem wyrazić wdzięczność firmie, która pozwoliła mi się rozwijać i spełniać przez połowę mojego życia” - napisał Selinger.

„Techlandzie, zawsze będę ci kibicował, podobnie jak wspaniałym ludziom, których dzięki tobie poznałem. Życzę ci, aby Dying Light 2 i następne projekty stały się światowymi hitami. Do widzenia i powodzenia!” - dodał.

Nie jest jasne, czy odejście dewelopera w jakikolwiek sposób wpłynie na produkcję wspomnianej gry z zombie. Niewykluczone, że projekt znajduje się już na takim etapie rozwoju, że dalszy udział scenarzysty i dyrektora artystycznego nie jest wymagany.

Dying Light 2 nie ma wyznaczonej daty premiery. Niedawno przedstawiciele Techlandu zapewnili jednak, że w najbliższych miesiącach powinny pojawić się nowe informacje o tytule.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami