Cyberpunk 2077 ma problem z NPC - postacie śledzą graczy

Niechciani towarzysze.

W Cyberpunk 2077 może wystąpić błąd, w wyniku którego postać niezależna stale podąża za V, dotrzymując bohaterowi lub bohaterce kroku, niezależnie gdzie się uda.

Problem najczęściej dotyczy Dum Duma - członka gangu Maelstrom, którego gracz powinien na krótko spotkać w jednej z pierwszych misji fabularnych gry. Z nieznanych przyczyn to właśnie ten NPC postanawia zostać kompanem V. W sieci jest już sporo zabawnych materiałów z Dum Dumem w roli głównej.

Postać towarzyszy graczowi w wędrówce po Night City, zasiadając na miejscu pasażera w samochodzie, a nawet występując w kluczowych scenach czy dialogach. Jest jednak całkiem użyteczny, bo zachowuje się jak klasyczny towarzysz w grach RPG - pomaga V w walce.

Użytkownik Reddita opisał też podobny przypadek, ale z inną postacią. Hwangbo to NPC, którego należy eskortować w misji ratunkowej, jednak zadanie może się zablokować przed końcem, więc niebieskowłosy bohater nigdy nie dociera do punktu docelowego, podążając za V. Autorowi wpisu udało się pozbyć błędu, z pomocą społeczności udając się do miejsca, w gdzie powinien prowadzić quest.

hwang
Pana po prawej nie powinno tu być (Źródło: Imgur, acoupleinneedindeed

Zdecydowanie trudniej pozbyć się natrętnego Dum Duma - nie pomaga nawet ucieczka samochodem czy szybka podróż. Internauci podpowiadają, że kluczem do rozwiązania problemu może być odjechanie od NPC w jednoosobowym pojeździe.

CD Projekt Red nieustannie pracuje nad rozwiązaniem usterek i bugów, więc można się spodziewać, że w niedalekiej przyszłości Dum Dum i Hwangbo nie będą śledzić V. Jeśli jednak ty potrzebujesz przewodnika, zachęcamy do skorzystania z naszego poradnika do Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami