Cyberpunk 2077 - skaner: oznaczanie wrogów i obiektów

Jak używać skanera, zaznaczanie pozycji wrogów i kluczowych obiektów.

Kontrola nad tym, co dzieje się dookoła postaci jest kluczowa w grze Cyberpunk 2077. Dzięki temu będziesz cały czas wiedział, gdzie znajdują się wrogowie czy obiekty warte uwagi, co z kolei ułatwi planowanie kolejnych działań. W tym rozdziale wyjaśniamy jak korzystać ze skanera by oznaczać wrogów i interaktywne obiekty.

By oznaczyć wroga możesz po prostu wskazać na niego celownikiem. Nad jego głową pojawi się charakterystyczna strzałka (1), dzięki której będziesz w stanie dostrzec go na przykład zza osłony. Oznaczenie to jednak nie jest trwałe - zniknie jeśli wróg długo pozostanie po za twoim wzrokiem, gdy się oddalisz bądź gdy za bardzo odwrócisz kamerę.

020_cyberpunk_2077_skaner_oznaczanie_wrogow

Zamiast tego możesz skorzystać z oznaczania podczas skanowania. W pierwszej kolejności musisz uruchomić skaner, przytrzymując klawisz Shift (L1 i LB dla konsol PlayStation i Xbox). Następnie ustaw celownik na wrogu, poczekaj aż jego sylwetka się wyostrzy i wciśnij środkowy przycisk myszy (R3 w przypadku konsol).

Tym sposobem nad głową wroga pojawi się ikonka oznaczenia (2), z dwoma strzałkami po bokach, która utrzyma się na celu znacznie dłużej. Podobnie oznaczać możesz inne obiekty - jak kamery, działka czy terminale, z którymi wejść możesz w interakcję.

Staraj się korzystać z tej mechaniki, szczególnie w przypadku walk wewnątrz budynków - w ten sposób będziesz widział wrogów i niebezpieczne obiekty przez ściany.

Następnie: Cyberpunk 2077 - jak podświetlać przedmioty

Spis treści: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Cyberpunk 2077 - ulepszenia: jak ulepszać przedmioty

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami