Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 - ulepszanie przedmiotów, broni

Co można ulepszać i jak to zrobić.

Ulepszanie przedmiotów w Cyberpunk 2077 to naturalny aspekt rozwoju postaci, który pozwala twojej postaci stać się skuteczniejszą w walce. Na tej stronie powiemy ci, jak wzmacniać broń i przedmioty.


Na tej stronie:


Ulepszanie przedmotów w Cyberpunk 2077

W Cyberpunk 2077 można ulepszać wyłącznie broń palną, broń do walki wręcz i wszczepy. Ulepszeń wszczepów dokonujemy u ripperdoca i piszemy o nich na naszej stronie o wszczepach, natomiast na tej stronie pochylimy się nad resztą przedmiotów, bo broń można ulepszać w dowolnym miejscu.

Po prostu otwórz menu postaci i wybierz opcję Wytwarzanie. Następnie przejdź do zakładki Ulepszenia.

Zobaczysz tutaj listę wszystkich przedmiotów możliwych do ulepszenia, ale możesz się też przełączać między kategoriami (1) - bronią palną i białą. Wskaż przedmiot, aby zobaczyć koszt jego ulepszenia (2), a także wpływ na statystyki (3).

W Cyberpunk 2077 przedmioty są przypisane do Generacji. Im wyższa Generacja, tym lepszy przedmiot, przy czym:

  • Jedno ulepszenie podnosi przedmiot o pół Generacji. To znaczy, że po jednym ulepszeniu Generacja IV przeskoczy na Generację IV+, a po kolejnym ulepszeniu na Generację V.
  • Dwa takie same modele przedmiotu o tych samych Generacjach zawsze będą miały takie same statystyki, niezależnie skąd pochodzą. Przykładowo strzelba Crusher V Generacji, którą znaleźliśmy na misji, to ta sama strzelba Crusher V Generacji, którą sprzedaje handlarz bronią oraz ta sama strzelba Crusher V Generacji, którą niedawno ulepszyliśmy sobie z III Generacji.

Do ulepszania przedmiotów wykorzystywane są tzw. komponenty do wytwarzania przedmiotów. Więcej o tych składnikach piszemy w kolejnej sekcji.

UWAGA: w Cyberpunk 2077 nie można ulepszać ubrań. Aktualizacja 2.0 przenosi atrybut pancerza z ubrań na wszczepy skóry i szkieletu. Więcej znajdziesz na naszej stronie o pancerzu i jego zwiększaniu.


Skąd wziąć komponenty do wytwarzania przedmiotów

Do ulepszania broni służą komponenty do wytwarzania przedmiotów, przy czym im lepszy przedmiot, tym wyższej klasy komponenty są wymagane.

Komponenty, tak jak i przedmioty, podzielone są na Generacje. Z tego względu, by ulepszyć przedmiot np. do Generacji V, będziesz potrzebował komponentów do wytwarzania przedmiotów Generacji V.

Komponenty pozyskuje się na kilka sposobów:

  • Poprzez rozkładanie przedmiotów. Rozmontowując przedmot, uzyskasz garść komponentów takiej Generacji, z jakiej pochodził dany przedmiot. Rozkładaj każdą broń, której nie używasz, by zyskać sporo komponentów. Po rozłożeniu, w prawej dolnej cześci ekranu zobaczysz komunikat o uzyskaniu komponentów.

Ulepszanie przedmiotów w starej wersji gry

W oddzielnym rozdziale naszego poradnika do gry Cyberpunk 2077 poczytasz o tworzeniu przedmiotów. W tej części z kolei skupimy się na ulepszaniu już posiadanych przedmiotów i wzmacnianiu ich statystyk.

Proces wzmacniania - podobnie jak wspomniany we wstępnie crafting - dostępny jest z dowolnego miejsca w grze. By z niego skorzystać, otwórz ekwipunek i wejdź do zakładki Wytwarzanie (1).

Z tego miejsca musisz jeszcze przejść do karty Ulepszenia (2), a następnie wskazać jeden z widocznych przy lewej krawędzi ekranu przedmiotów (3), który chcesz wzmocnić.

Po kliknięciu na dowolny element ekwipunku, po prawej stronie ekranu wyświetlą się dwa rzędy informacji. Są to aktualne statystyki przedmiotu (4), jak i statystyki po ulepszeniu (5). Pokazują one, jak bardzo zmieni się przedmiot po jednorazowym wzmocnieniu. Dzięki temu zawsze masz podgląd na całą sytuację.

Jeśli posiadasz odpowiednią ilość materiałów (6), musisz tylko kliknąć i przytrzymać przycisk ulepsz (7), by broń czy element pancerza został wzmocniony. Pamiętaj jednak, że każdorazowe ulepszenie zwiększa ilość materiałów, które wymagane będą do kolejnego wzmocnienia.

Tak jak w przypadku rzemiosła, ulepszanie także wpływa na poziom umiejętności wytwarzania (8). Im będzie on wyższy, tym bardziej będziesz mógł wzmacniać przedmioty. Korzystaj z tej mechaniki z rozwagą, szczególnie przez pierwsze godziny rozgrywki, gdyż bardzo szybko zużyjesz wszystkie materiały rzemieślnicze - a nowe, mocniejsze wersje pancerzy czy broni regularnie wypadać będą z wrogów.


Następnie: Cyberpunk 2077 - skaner: oznaczanie wrogów i obiektów

Spis treści: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Cyberpunk 2077 - tworzenie przedmiotów, crafting

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze