Demon's Souls - Więzienie Nadziei (3-1): poziomy 2P i 3P; klucze do cel i drzwi, Była żona szlachcica

Szukamy kluczy do drzwi i przemierzamy kolejne piętra więzienia.

Więzienie Nadziei (Wieża Latria), do którego dostaniesz się bezpośrednio ze Spójni, składa się z wielu korytarzy i wielu kondygnacji, do których prowadzą przejścia zamknięte na klucz. Na tej stronie poradnika do Demon's Souls opisujemy drogę z klińca przez poziomy 2P i 3P, aż do poziomu 1P.

Lokacja: Wieża Latrii - Więzienie Nadziei (Region 3-1)

160

Rozpoczniesz wędrówkę po tej lokacji w jednej z cel. Wyjdź na korytarza. Po prawej stronie zobaczysz drzwi w formie kraty (1), które okażą się zamknięte. Zapamiętaj je jednak, bo niedługo je otworzysz, tworząc skrót do dalszej części lokacji. Póki co idź w lewo.

Idąc korytarzem, po lewej stronie będziesz mijał cele. Niektóre z nich są otwarte, a niektóre zamknięte (aby je otworzyć musisz zdobyć klucz).

Gdy dotrzesz do końca korytarza, zaatakuje cię mag-potwór. Uważaj na niego. Posiada trudne do odparcia ataki, które zadają duże obrażenia i mogę cię na chwilę sparaliżować.

161

Przeczytaj inskrypcję (2), która znajduje się na ścianie po lewej stronie. Jest to informacja o miejscu położenia, w którym się znajdujesz. W tym wypadku jest to drugi poziom (2P), zachodnia część. Na tego typu inskrypcje natrafisz w wielu miejscach więzienia. Jeśli się zgubisz, pomogą ci się odnaleźć.

162

Przejdź teraz na drugi korytarz, który znajduje się dokładnie naprzeciwko. Znajdziesz tam kolejną inskrypcję (3), przy której znajduje się klucz do celi - Więzienie Nadziei - 2P (zobaczysz go z daleka, gdyż błyszczy z oddali). Dzięki niemu otworzysz drzwi do cel na tym poziomie, które są zamknięte. Warto zwiedzisz wszystkie cele - otwarte i zamknięte na klucz - gdyż znajduje się w nich wiele cennych przedmiotów.

163

Idź dalej drugim korytarzem. Miniesz kolejne cele, w których znajdują się wrogowie i cenne przedmioty, a także krótki korytarz (4), który prowadzi do wschodniej części 2P.

164

Część 2P, wschód ma identyczny układ, co zachodnia strona. Dotrzyj do łącznika korytarzy i zabierz klucz - Więzienie Nadziei - 2P (5), który wisi na ścianie. Dzięki niemu otworzysz drzwi w formie kraty (1), które znajdują się na prawo od klińca.

Jeśli zwiedziłeś drugi poziom do końca, udaj się do drzwi w formie kraty (1), które znajdują się na prawo od klińca. Przekrocz mgłę i wejdź na górny poziom.

165

Znajdujesz się teraz w części 3P, zachód. Górny poziom ma taki sam układ, co dolny. Przejdź do łącznika korytarzy, gdzie znajdują się drzwi (6). Póki co są zamknięte. Musisz odnaleźć odpowiedni klucz, by je otworzyć.

166

Kontynuuj podróż po więzieniu. Idź dalej korytarzem. W niektórych celach odnajdziesz szkielety przywiązane do sufitu. Często mają przy sobie jakiś przedmiot. Użyj łuku, by precyzyjnie wycelować w łańcuch (7), na którym wisi nieszczęśnik. Cenny strzał spowoduje, że ciało runie na ziemię, a ty będziesz mógł zabrać przedmiot.

167

Na końcu drugiego korytarza 3P, zachód odnajdziesz celę, w której znajduje się wyrwa w ścianie (8). Przejdź przez dziurę, by dostać się do wschodniej części 3P.

168

Od razu gdy wejdziesz na korytarz, skręć w prawo. Na ścianie zobaczysz pęk kluczy (9), w którym znajduje się klucz do celi - Więzienie Nadziei - 3P oraz klucz - Więzienie Nadziei - 3P. Zabierz je.

169

Naprzeciwko, idąc dalej korytarzem, uważaj na dziurę w podłodze (10). Łatwo ją nie zauważyć. Jeśli spadniesz, nic się złego nie wydarzy, gdyż zlecisz na poziom niżej (2P).

Teraz, gdy posiadasz klucz - Więzienie Nadziei - 3P, udaj się do drzwi (6), które znajdują się w łączniku 3P, zachód. Możesz po drodze, dzięki drugiemu kluczowi, otworzyć cele na tym poziomie.

165

Gdy otworzysz drzwi (6), przejdź krótkim korytarzem do wschodniej części 3P. Zobaczysz przed sobą, po lewej i prawej stronie, dwa długie korytarze. Idąc tym po prawej dotrzesz do - opisywanej wcześniej - dziury w podłodze, ale teraz będziesz stał po drugiej stronie. Możesz otworzyć cele i zebrać przedmioty. W jednej z cel spotkasz Byłą żonę szlachcica, u której możesz zakupić kilka wartościowych przedmiotów (Pierścień chciwości czy drewniany katalizator).

Jednak to korytarz po lewej stronie jest twoim kolejnym celem podróży. Udaj się na jego koniec, by dotrzeć do klatki schodowej.

Dalszy opis przejścia tej lokacji - poziom 1P, parter i drogę do bossa - znajdziesz na kolejnej stronie naszego poradnika.

Następnie: Demon's Souls - Więzienie Nadziei (3-1): poziomy 1P i parter, wyrzutnia strzał

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - Kuźnie (2-1): gaszenie lawy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami