COD Black Ops Cold War - Operacja Chaos: deszyfrowanie dyskietki

Rozwiązujemy łamigłówkę z zebranych dowodów.

Operacja Chaos jest jedną z dwóch misji pobocznych w Call of Duty: Black Ops Cold War. Jeśli chcesz zaliczyć ją w pełni, co będzie miało odzwierciedlenie w zakończeniu, to przed jej wykonaniem należy zdobyć trzy dowody i rozwiązać zagadkę związaną z deszyfrowaniem dyskietki.

Miejsca, w których znajdziesz dowody opisaliśmy w dziale Dowody do misji pobocznych. Poniżej znajduje się natomiast opis deszyfrowania dyskietki.

Uwaga - zmienne w łamigłówkach są generowane losowo przy każdej nowej rozgrywce. Poniżej przedstawiamy sposoby ich rozwiązania i przykłady.

d1

Aby go rozpocząć przejdź na tablicę dowodów w kryjówce, wybierz Operację Chaos, a następnie opcję Przejrzyj dowody (1).

d2

Trafisz do nowego ekranu z dowodami, z którymi są związane łamigłówki:

Gazeta (2) - w nagłówku znajdują się zaznaczone na czerwono litery. Należy je wybrać i stworzyć z nich nazwę miasta. Przykładowo z liter NOSUTHO trzeba stworzyć nazwę HOUSTON.

Zaszyfrowana wiadomość (3) - w miejscach ze znakami zapytania należy podłożyć liczby, które odpowiadają niebieskiemu i czerwonemu ciągowi liczb. Poniżej przykład:

  • Jeśli mamy kombinację ?, 11, 17, 21, 23 - to można wywnioskować, że jest to ciąg rosnący za każdym razem o 2. W miejscu znaku zapytania należy zatem podłożyć wynik odejmowania 11-8, czyli 3.
  • Kombinacja 1, ?, 15, 22, 29 - wskazuje, że ciąg zwiększa się za każdym razem o 7. W miejscu znaku zapytania podstawiamy zatem wynik dodawania 1+7, czyli 8.

W rezultacie otrzymujemy dwie poszukiwane liczby - 3, 8. Aby wynik pasował do wzoru należy przed cyfry wstawić 0. Finalnie fragment naszego szyfru będzie zatem wyglądał następująco: 0308.

Taśma z numerami stacji (4) - w tym przypadku należy odnaleźć jeden kod i jedną nazwę stacji. - pierwszą nazwę bierzemy z gazety (Houston - 9260), a drugą z powyższego szyfru (0, 3, 0, 8 - Miami).

W ten sposób tworzą się cztery możliwości:

  • 9260 - Houston
  • 0308 - Miami
  • 9260 - Miami
  • 0308 - Houston
d3

Skorzystaj z opcji Deszyfruj dyskietkę (5) i w komputerze wprowadź jedną z kombinacji, najpierw podając kod, a następnie nazwę miasta. W naszym przypadku prawidłowym rozwiązaniem okazała się kombinacja 9260 - Miami. Kluczem jest prawdopodobnie połączenie kodu z gazety (9260 przy Houston) oraz nazwy miasta z szyfru (Miami).

Po złamaniu szyfru otrzymasz listę siatki agentów i będziesz mógł w pełni ukończyć Operację Chaos. Warto dodać, że sam jej przebieg jest identyczny bez względu na to czy włamiesz się na dyskietkę czy też nie.

Następnie: COD Black Ops Cold War - Operacja Chaos: Aldrich, dyskietka

Spis treści: Call of Duty: Black Ops Cold War - Poradnik, Solucja

Poprzednio: COD Black Ops Cold War - dowody do misji pobocznych

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami