Tak działa pad PS5 DualSense w strzelankach. Adaptacyjne spusty robią różnicę

Prezentacja na przykładzie Black Ops Cold War.

  • Wideo pokazuje działanie adaptacyjnych triggerów w Call of Duty: Black Ops Cold War
  • Ruch spustów jest uzależniony od rodzaju używanej broni
  • Funkcję można wyłączyć

W sieci pojawił się materiał prezentujący działanie adaptacyjnych triggerów pada DualSense w Call of Duty: Black Ops Cold War. Autor pokazał zmienny nacisk spustów na przykładzie różnych broni.

Użytkownik musi nie tylko pokonać pewien próg, po którym broń faktycznie strzela, ale czuje też, jak trigger odskakuje przy każdym strzale, symulując w pewnym stopniu odrzut broni.

Wspomniane odskoki najwyraźniej różnią się mocą w zależności od używanego w grze wyposażenia, choć trudno to w pełni zweryfikować na podstawie materiału.

Szczególnie interesująca jest praca spustu DualSense po wystrzale z karabinu snajperskiego z zamkiem czterotaktowym (1:25 w filmie). Trigger odpycha palec, a następnie znowu ustępuje, prawdopodobnie nawiązując do czynności naciągania zamka.

Choć funkcja zapewnia nowe doświadczenia, gracze już zwracają uwagę, że adaptacyjne triggery mogą działać na niekorzyść użytkownika w trybach wieloosobowych, gdzie liczy się szybkość reakcji oraz wygoda. Na szczęście opcję można wyłączyć w ustawieniach Black Ops Cold War.

Reklama

Skocz do komentarzy (14)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (14)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami