Popularny glitch usunięty z remake'u Demon's Souls na PS5 - będzie trudniej?

Żegnaj, duplikacjo.

  • Remake Demon's Souls został pozbawiony często wykorzystywanego glitcha
  • Powielanie przedmiotów pozwalało w nieoficjalny sposób ułatwić grę

Popularny błąd oryginalnego Demon's Souls został usunięty z remake'u - poinformowali dziennikarze Kotaku. Przedstawiciele Sony potwierdzili, że zmiany faktycznie zostały wprowadzone.

Słynny glitch pozwalał duplikować przedmioty.

Jak można się domyślić, powielanie przydatnych elementów wyposażenia bywało wielkim ułatwieniem. Odpowiednia interakcja z dwiema postaciami w głównej bazie pozwalała na PS3 uzyskać aż 1024 kopii wybranego przedmiotu

Ian Walker z Kotaku osobiście sprawdził, że proces nie jest już możliwy.

W oryginale należy wyposażyć przedmiot Nexial Binding i porozmawiać z kowalem Boldwinem, a następnie rozpocząć - lecz nie kończyć - proces kupowania. Należy przerwać interakcję poprzez oddalenie się od NPC, a potem aktywować wyposażony teleport Nexial Binding. Później wystarczy przekazać obiekt, który chcemy duplikować, postaci Stockpile Thomas i szybko anulować animację teleportu. Skomplikowane, lecz działa na PS3 do dziś.

Deweloperzy ze studia Bluepoint zapowiadali, że pozostawią w remake'u glitche, które nie zaburzały w zbyt dużyn stopniu balansu rozgrywki.

Demon's Souls jest już dostępne w wielu sklepach, ale konsola PlayStation 5 debiutuje w Polsce dopiero za tydzień, 19 listopada.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami