Cyberpunk 2077 jak GTA 5 - analitycy przewidują gigantyczną sprzedaż

Świetlana przyszłość CD Projektu.

Według nowych opinii analityków, wyniki sprzedażowe Cyberpunk 2077 będą porównywalne do GTA 5 i Red Dead Redemption 2. Eksperci szacują, że do końca roku do rąk graczy trafi 21,4 mln egzemplarzy polskiej produkcji.

Dwanaście biur maklerskich, które wzięły udział w ankiecie PAP Biznes, przewiduje, że spółka CD Projekt jeszcze tym roku wypracuje 3,2 mld zł przychodów i 2,1 mld zł zysku netto (dzięki, Bankier).

W okresie roku od premiery gra ma się rzekomo sprzedać w liczbie 27-35,3 mln egzemplarzy. Analitycy szacują, że łączna sprzedaż wyniesie zaś nawet 74,5 mln, choć w wyliczeniach przyjmowano różny okres - czasami tylko pięcioletni.

Zdaniem biur maklerskich, na wieść o lepszej sprzedaży Cyberpunk 2077 od Red Dead Redemption 2, inwestorzy zareagują entuzjastycznie, jednak eksperci przewidują spadki w przypadku wyniku gorszego od hitu Rockstar Games.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami