FIFA 21 - kariera: rozwój i trening zawodników

Kondycja, skupienie, morale.

Na tej stronie przedstawiamy najważniejsze porady dotyczące rozwoju piłkarzy w trybie kariery FIFA 21. Rozwój zawodników jest nie tylko ważny, ale i opłacalny - możesz bowiem uczynić młodego zawodnika prawdziwą gwiazdą futbolu.

Opanowanie treningu i odpowiednie planowanie zapewni też twoim piłkarzom wystarczającą ilość energii oraz zagwarantuje zadowolenie z kariery w klubie.

Forma zawodników - kondycja, morale

Kondycja to aspekt, którego nie wolno ignorować w karierze FIFA 21. Zawodnicy bez kondycji nie pomogą drużynie - szybko się zmęczą i nie będą w stanie biec sprintem. Wzrośnie też ryzyko kontuzji, co wyłączy ich z gry na tygodnie lub miesiące.

Podczas meczu możesz wykonać tylko trzy zmiany, więc zawsze powinieneś dać graczom odpocząć i kontrolować pasek kondycji przed spotkaniem na murawie. Jeśli pasek energii jest tylko w połowie pełny, skorzystaj z ławki rezerwowych.

Planuj z wyprzedzeniem i oszczędzaj najlepszym graczom mniej istotnych spotkań, zachowując ich energię na kluczowe mecze. W takim przypadku trzy czwarte paska to absolutne minimum.

fifa_21_kariera_trening_1

Jeśli jesteś aktywny tylko w lidze, twoi zawodnicy mają więcej czasu na regenerację, lecz jeśli spotkań jest więcej, zawsze powinieneś mieć dobrych zawodników na ławce.

Oprócz kondycji, w trybie kariery liczą się też morale. Tak jak w rzeczywistości, zawodnicy mają pewne oczekiwania względem swojej kariery w klubie. Jeśli rzeczywistość od nich odbiega, morale spada. Jeśli nie chcesz stracić piłkarzy, powinieneś dbać o ich zadowolenie, aby nie zechcieli odejść z klubu.

Aby podnieść ten współczynnik, po prostu pozwól im grać i chwal ich w rozmowie z prasą. Warto też negocjować odpowiednie kontrakty. Jeśli dasz zawodnikowi fałszywe nadzieje na rolę w drużynie, a potem nie dotrzymasz obietnic, ich morale będzie spadać.

Pamiętaj, że w przypadku, gdy trudno będzie dotrzymać obietnic, możesz renegocjować kontrakt lub sprzedać zawodnika.

Właściwe odpowiedzi w wywiadach

W FIFA 21 powracają wywiady i konferencje prasowe. Wypowiedzi, których podczas nich udzielisz, mają wpływ na zespół.

Decydując się na konkretne odpowiedzi, możesz zwiększyć morale całego zespołu. Jeśli pochwalisz konkretnego zawodnika, wpłyniesz z kolei na jego zadowolenie.

fifa_21_kariera_trening_2

Nie ignoruj więc wywiadów i nie wybieraj losowych wypowiedzi, bo to dobre narzędzie do zarządzania morale.

Rozwój młodych piłkarzy w gwiazdy

Nie ma wątpliwości, że kupno popularnego piłkarza natychmiast pomoże zespołowi zwyciężać, jednak istnieje też tańszy i rozsądniejszy sposób.

Jeśli planujesz na dłużej zostać ze swoim zespołem, młode talenty będą świetnym wyborem. Spójrz na nasze strony o tej tematyce:

Oprócz skorzystania z naszych list, możesz też samemu szukać zawodników na rynku transferowym. Najlepiej sprawdzą się piłkarze bez klubu, maksymalnie 23-latkowie, z oceną ogólną co najmniej 70. Zawodników bez drużyny zdobędziesz bez opłaty transferowej, co jest dużym plusem.

Zwróć uwagę na wysoki potencjał, a powinieneś skorzystać na takich transferach. Jeśli z jakiegoś powodu zawodnik nie nada się do twojej drużyny po rozwoju, możesz go zawsze sprzedać, więc i tak zyskasz. Są to więc operacje o niskim ryzyku i potencjalnie dużym zysku.

Trening drużyny

Pomiędzy meczami, twoi zawodnicy mogą wziąć udział w sesjach treningowych. Ich rodzaj zależy od pozycji zawodników na boisku.

Udany trening poprawia zdolności zawodników, co wpływa na ich ocenę ogólną. Im skuteczniejszy trening, tym większy bonus.

fifa_21_kariera_trening_3

Trening ma wpływ na trzy atrybuty każdego piłkarza: skupienie, kondycję i morale. Skupienie determinuje skuteczność w meczu, kondycja to ich energia, a morale, jak już wspomnieliśmy, to po prostu zadowolenie zawodnika.

Treningi możesz wykonywać sam - kierując zawodnikami - albo je symulować. Druga opcja jest oczywiście szybsza i wygodniejsza, ale symulowane rezultaty mogą być niskie. Musisz sam zadecydować, na czym bardziej ci zależy.

Powinieneś wykorzystywać okazję na przeprowadzenie treningu, bo ćwiczenia pomagają piłkarzom w rozwoju i mogą uczynić obiecującego młodego zawodnika prawdziwą gwiazdą futbolu.

Następnie: FIFA 21 - obrona, odzyskiwanie piłki: skuteczna defensywa

Spis treści: FIFA 21 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 21 - kariera: jak zdobyć pieniądze dla klubu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami