Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 21 pozwoli podejrzeć zawartość paczek z kartami

W ramach specjalnego Festiwalu.
  • EA tymczasowo zmienia podejście do paczek w serii FIFA
  • Festiwal FUTbolu pozwoli podejrzeć ich dokładną zawartość

Rosnąca presja ze strony ustawodawców i innych grup nacisku wydaje się przynosić efekty. Electronic Arts ogłosiło wprowadzenie do Fify 21 tak zwanych „paczek Preview”, pozwalających podejrzeć zawartość przed zakupem.

Zestawy będą dostępne od 18 czerwca (od godziny 18:00), przez cały okres trwania specjalnego Festiwalu FUTbolu. Kupimy je za monety lub FIFA Points - będą jedynym typem paczek dostępnym w czasie inicjatywy.

Monety zdobywamy podczas rozgrywki, FIFA Points kupujemy za prawdziwe pieniądze. Wszystkie inne rodzaje zestawów z kartami - wracające po Festiwalu - będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach, a więc bez możliwości dokładnego sprawdzenia zawartości.

Metoda działania jest prosta. W sklepie - zamiast kupować - będziemy mogli wcisnąć przycisk podglądu, po czym zobaczymy na ekranie dobrze znaną animację. Możemy ją pominąć.

FIFA 21 wyświetli wszystkie znajdujące się w paczce karty, a gracz będzie mógł wtedy zdecydować, czy zakupić taki pakiet, czy wycofać się z transakcji.

Czas na minusy: jeśli nie zdecydujemy się na zakup, kolejny „podgląd” będziemy mogli wykonać dopiero po określonym czasie. Na przykładzie zaprezentowanym przez EA mowa o ponad 20 godzinach. W tym okresie nadal będziemy mogli kupić zestaw, który oglądaliśmy wcześniej.

Jeśli kupimy zestaw, możemy od razu „podejrzeć” następny. Każda paczka będzie miała także globalny limit liczby egzemplarzy - jeśli będziemy zwlekać zbyt długo, oferta może nie być aktualna.

„W FUT, niektóre paczki są dostępne w ograniczonej liczbie. Jeżeli wszystkie paczki w puli globalnej zostaną kupione, zanim podejmiesz o zakupie paczki Preview, ta paczka nie będzie już mogła być nabyta” - czytamy w opisie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze