Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hakerzy wykradli kod źródłowy FIFA 21 i silnika Frostbite - raport

Kolejne włamanie.
  • Hakerzy włamali się na serwery Electronic Arts
  • Łupem padły podobno kody źródłowe FIFA 21 i Frostbite
  • EA potwierdza atak, lecz nie podaje tytułów

Electronic Arts jest kolejną w ostatnim okresie firmą ze świata gier wideo, która padła ofiarą hakerów. Napastnicy wykradli rzekomo kody źródłowe FIFA 21 oraz silnika Frostbite.

Informacje przekazał serwis Vice, powołując się na osoby z dostępem do wyspecjalizowanych forów dyskusyjnych, gdzie hakerzy pochwalili się „łupem”.

Będzie więcej oszustów?

Napastnicy posiadają podobno nie tylko kod źródłowy gry FIFA 21, ale także serwerów odpowiedzialnych za matchmaking w tej produkcji. Do tego wewnętrzne narzędzia EA, w tym aplikacje deweloperskie. Łącznie mowa podobno o 780 GB danych.

Pliki nie zostały jak na razie upublicznione, ponieważ hakerzy starają się je obecnie sprzedać - dodaje Vice. Podobnie było niedawno w przypadku ataku na CD Projekt, choć w przypadku polskiej firmy wykradzione materiały ostatecznie i tak przedostały się od sieci.

„Badamy niedawny incydent z włamaniem do naszej sieci, w ramach którego wykradziono ograniczony zakres kodu źródłowego gier oraz związane z nimi narzędzia” - potwierdza Electronic Arts w oświadczeniu.

„Nie uzyskano dostępu do danych graczy i nie mamy podstaw, by sądzić, że narażona jest prywatność użytkowników. Wprowadziliśmy już stosowne poprawki bezpieczeństwa i nie spodziewamy się wpływu na nasze gry i działalność” - dodaje amerykańska korporacja.

Włamania na serwery firm ze świata gier wideo są ostatnio coraz częstsze. W ostatnim okresie ofiarą padł nie tylko wspomniany CD Projekt, którego komputery zablokowano, ale także japoński Capcom.

Nieco wcześniej w sieci prezentowano fragmenty kodu źródłowego Watch Dogs: Legion od Ubisoftu. Za atakiem na francuską korporację stała podobno ta sama grupa, która włamała się również do sieci firmy Crytek.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze