Ratchet & Clank: Rift Apart i Spider-Man: Remastered z dynamicznym 4K na PS5

Wynika z informacji na stronach Sony.

Na oficjalnej witrynie PlayStation pojawiły się strony poświęcone poszczególnym grom na PS5. Karty dedykowane Ratchet & Cank: Rift Apart i Spider-Man Remastered ujawniają, że na nowej konsoli Sony tytuły zadziałają w dynamicznym 4K.

To oznacza, że obraz będzie osiągał rozdzielczość 4K, ale ta będzie ulegała zmniejszeniu w zależności od obciążeń. Podobne rozwiązanie stosowano na PS4 Pro.

Strona Ratchet & Clank: Rift Apart potwierdza wcześniejsze informacje przekazywane przez deweloperów ze studia Insomniac Games. Gra zaoferuje dwa tryby działania: do zabawy w 4K, HDR i 30 FPS oraz do rozgrywki w niższej rozdzielczości i 60 klatkach na sekundę.

ratchet_clank_rift_apart_4k
Fragment opisu Ratchet & Clank: Rift Apart

Dwa warianty otrzyma również Spider-Man: Remastered. W obu tytuł uruchomi się w 4K, choć w pierwszym pojawi się dodatkowo obsługa HDR, którego zabraknie w drugim module, gdzie jednak płynność osiągnie poziom 60 FPS i zostanie wykorzystana opracowana przez Insomniac Games technika rekonstrukcji.

PS5 zadebiutuje na rynku 19 listopada. Wraz z konsolą do sprzedaży trafi wspomniana odświeżona wersja gra o pajęczym herosie (w pakiecie ze Spider-Man: Miles Morales) i remake Demon's Souls.

Reklama

Skocz do komentarzy (34)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (34)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami