J.K Rowling nie jest zaangażowana w prace nad Hogwarts Legacy

Zapewnia Warner Bros.

  • Twórczyni Harry'ego Pottera nie jest odpowiedzialna za fabułę gry
  • Niewykluczone, że powodem są kontrowersyjne wypowiedzi pisarki

Warner Bros. poinformowało, że J.K. Rowling - autorka powieści o Harrym Potterze - nie bierze czynnego udziału w pracach nad zapowiedzianym niedawno Hogwarts Legacy.

W FAQ poświęconym grze podkreślono, że pisarka nie jest „bezpośrednio zaangażowana” w powstawanie tytułu. Artystka nie odpowiada za fabułę nowej produkcji, choć zaznaczono, że jej dorobek jest „podstawą wszystkich projektów w Czarodziejskim Świecie”.

Jakiś czas temu Rowling wywołała kontrowersje opublikowanymi na Twitterze wpisami, które część osób uznała za transfobiczne. Niewykluczone, że artystka nie uczestniczy w pracach nad Hogwarts Legacy właśnie z powodu wspomnianych wypowiedzi w mediach społecznościowych.

Nowa gra w świecie Harry'ego Pottera to RPG w otwartym świecie. Akcję osadzono w XIX wieku, a więc na wiele lat przed wydarzeniami przedstawionymi w książkach o młodym czarodzieju. Gracze wcielą się w ucznia tytułowej szkoły magii.

Nie zabraknie rozwoju postaci poprzez naukę nowych zaklęć, misji wykonywanych wspólnie z towarzyszami sterowanymi przez sztuczną inteligencję i walk z przeciwnikami. Do tego możliwość wybrania jednego z czterech Domów (Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw lub Slytherin), choć szczegóły na ten temat twórcy ujawnią w późniejszym terminie.

Hogwarts Legacy ukaże się w 2021 roku na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami