Crusader Kings 3 - jak zwiększyć limit wasalów

Zwiększenie maksymalnej liczby wasalów, kara za przekroczenie limitu.

W grze Crusader Kings 3 posiadanie wasalów to klucz do sukcesu. Generalnie, im więcej będziesz ich posiadać, tym twoje królestwo będzie silniejsze. W grze jest jednak odgórny limit jeśli chodzi o ilość wasalów będących pod tobą - w tym rozdziale wyjaśniamy jak go zwiększyć i co grozi ci za jego przekroczenie.

W pierwszej kolejności sprawdzić musisz limit wasalów dla twojego królestwa. W tym celu kliknij na ikonkę korony (1) bądź wciśnij klawisz F2, by wejść do zakładki Realm.

020

W dole okna znajdziesz informację o maksymalnej ilości wasalów (2), którą możesz posiadać. Wartość ta początkowo wynosi 20 i rośnie za każdym razem, gdy ilość ziem (Titles) pod twoimi rządami odpowiednio wzrośnie i zmieni się status samego królestwa. Dla hrabstwa (County) jest to 20, dla królestwa (Kingdom) 40, a dla imperium (Empire) aż 60.

Jeśli przekroczysz limit wasalów, otrzymasz karę do złota i wojsk, które od nich otrzymujesz (więcej na temat profitów związanych z wasalami znajdziesz w rozdziale korzyści posiadania wasalów). Lepszym rozwiązaniem jest więc przekazać część z nich swojemu innemu wasalowi. W tym celu kliknij prawym przyciskiem myszy na podobiznę postaci, której chcesz ich dać i wybierz opcję Grant Vassal (4).

021

Po wyborze wasala, którego chcesz przekazać, trafi on/ona do nowego władcy. Dzięki temu w prosty sposób możesz zejść z limitu wasalów, jeśli został on przekroczony. Warto przy tym oddawać najsłabszych wasalów, którzy oferują ci najmniej złota i armii - a zostawić tych największych bezpośrednio pod tobą.

Następnie: Crusader Kings 3 - czym jest crown authority

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Crusader Kings 3 - jak zwiększyć limit wasalów

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami