Crusader Kings 3 - spymaster: szpieg

Sprawy związane z wywiadem, intrygi, zabójstwa.

Szpieg (Spymaster) w Crusader Kings 3 to z jednej strony specyficzny członek rady, z usług którego część osób wiele nie skorzysta, z drugiej jednak osoba, z którą za żadne skarby nie chcesz mieć złych relacji. W tym rozdziale przedstawiamy jakie funkcje pełni szpieg i dlaczego warto mieć w nim przyjaciela.

By podejrzeć członków rady (Coucil), musisz otworzyć stosowne okno - zrobisz to klikając na ikonkę (1) przy prawej krawędzi ekranu bądź poprzez wciśnięcie klawisza F4.

011

W prawym dolnym rogu ekranu członków rady znajdziesz szpiega: Spymaster (2), a tuż obok, delikatnie na prawo, kluczową dla jego stanowiska umiejętność - w tym wypadku intrygę: Intrigue (3). Tak jak w przypadku innych członków rady - po za małżonkiem - wybierać możesz tu spośród trzech umiejętności. Są to:

015
  • Zakłócanie spisków: Disrupt Schemes (4) - zmniejsza szansę powodzenia wrogiego spisku (Hostile Scheme), a także zwiększa szansę na wykrycie spisku (Scheme Discovery Chance) skierowanego przeciwko twojej dynastii.
  • Wspomaganie spisków: Support Schemes (5) - zwiększa szansę i moc własnych spisków skierowanych przeciwko obcym dynastiom.
  • Szukanie sekretów: Find Secrets (6) - zleca szpiegowi poszukiwanie sekretów, czyli czynów innych rządzących, których się wstydzą. Zdobycie sekretu pozwoli ci ich szantażować, by zdobyć na nich haka (Hook).

W przypadku szpiega opcja zakłócania spisków jest bezapelacyjnie najlepsza. Zmniejszenie szansy powodzenia wrogiego spisku to po prostu zwiększenie szansy na przeżycie władcy, którym sterujesz czy członków twojej dynastii. Dodatkowo, jeśli uda ci się wykryć tego typu akcję, zyskasz haka (Hook) na tego, kto ją zlecił. Pozostałe dwie opcje warto rozważyć, jeśli wybrany przez ciebie styl życia to Intrigue.

Rzeczą najważniejszą w przypadku szpiega jest utrzymanie z nim relacji na możliwie wysokim poziomie. Pozwoli ci to po prostu spać spokojnie - jeśli ten członek rady będzie negatywnie do ciebie nastawiony, może najzwyczajniej w świecie przeciwko tobie spiskować bądź przymknąć oko na spisek innej dynastii, co finalnie doprowadzić może do śmierci.

Następnie: Crusader Kings 3 - realm priest: kapłan królestwa

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Crusader Kings 3 - marshall: marszałek

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Szachy podbijają Twitcha

Klasyczna gra cieszy się dużą popularnością.

Twórcy Among Us podają powody przedłużających się aktualizacji

Przyczyną, między innymi, olbrzymi sukces produkcji.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami