Crusader Kings 3 - jak założyć własne wyznanie, religię

Wybór dogmatów i doktryn.

Crusader Kings 3 pozwala reformować religię, w praktyce tworząc nowe wyznanie w jej ramach. Tutaj tłumaczymy, na co uważać, kiedy decydujemy się na założenie nowego wyznania.

Przejście do ekranu zakładania wyznania wymaga tylko kliknięcia Create new faith (1) w menu religii (w naszym przypadku to Christian faith). To otworzy okno kreowania nowego wyznania. Po prawej stronie warto sprawdzić, ilu wasali w razie czego przekonwertuje się od razu na nową wiarę (2).

zakladaie

Klikając w trzy główne dogmaty (3) możesz je zmieniać, wybierając spośród około pięćdziesięciu różnych zasad twojego wyznania. Są tam nawet tak ekstremalne dogmaty jak kanibalizm.

Wreszcie, ważne jest też to, że założenie nowego wyznania nie jest proste, gdyż wymaga dużej liczby punktów pobośnoci - Piety (4). Jeśli chcesz dążyć do własnego wyznania, najlepiej wybrać talenty teologa w stylu życia Learning, które pomogą szybciej osiągnąć cel.

zakladaie2

Bardzo ważne, nawet ważniejsze niż dogmaty, mogą być doktryny - przynajmniej dla funkcjonowania struktur państwa. To tutaj możesz zmienić zasady dziedziczenia, tego, co jest uznawane za przestępstwo (możesz uczynić rytuały wiedźm legalnymi), czy zasady zawierania małżeństw.

Co istotne - zawsze warto wybrać doktrynę Pluralist (5) w Religious Attitude. Pozwoli to uniknąć niezadowolenia poddanych, którzy nie przejdą na naszą wiarę. Warto też zmienić Clerical Tradition na Lay Clergy (6). To z kolei osłabi władzę i pozycję kapłanów, a przy okazji da władcy większe wpływy.

Poprzednio: Crusader Kings 3 - lifestyle: Intrigue

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Crusader Kings 3 - punkty pobożności, Piety

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami