Crusader Kings 3 pozwala zjeść papieża

To dopiero możliwości.

Użytkownik forum Reddit o pseudonimie Zak7062 pochwalił się, że doprowadził w Crusader Kings 3 do zjedzenia papieża. Aby do tego doszło, musiał obronić się przed trzema krucjatami, podbić święte ziemie, przekształcić nordycką religię i przejść na kanibalizm.

Zak rozpoczął grę w Crusader Kings 3 w 867 roku jako nordycki władyka, Halfdan. „Chcąc zobaczyć, jakie mam możliwości reformowania religii, przeglądałem dostępne dogmaty na ekranie wiary. Jedna z opcji przykuła moją uwagę - rytualny kanibalizm (...). Od razu wiedziałem, co zrobię. To było moje przeznaczenie. Postanowiłem zjeść papieża” - opisał sytuację w rozmowie z dziennikarzem serwisu PC Gamer.

Zak podbił Mercję i Wessex, a następnie część Irlandii oraz Szkocję. Po tym, jak Halfdan zginął, na tronie zastąpił go syn Ragnarr, który dokończył za ojca podbój Wysp Brytyjskich. Papież w międzyczasie wyruszył z krucjatą w kierunku Anglii. Ragnarr powstrzymał ją, wypełniając lochy katolickimi więźniami.

Już jako syn Ragnarra - Bjorn - Zak spalił katolików, generując w ten sposób mnóstwo punktów pobożności (w związku z obowiązującym dogmatem o składaniu ofiar w ludziach). Po podbiciu świętych ziem w celu zreformowania nordyckiej wiary przeszedł w końcu na kanibalizm. Gdy obronił się przed kolejną krucjatą, wyruszył w stronę Rzymu, by splądrować miasto i wziąć papieża w niewolę. W ten sposób zdobył możliwość zjedzenia głowy Państwa Katolickiego.

obraz1__5_
Ostatnie chwile papieża

Zobacz: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Osiągnięcie celu zajęło Zakowi 100 lat w grze oraz 15 godzin w rzeczywistości. Warto dodać, że po zjedzeniu papieża Bjorn zachorował i niemal zmarł.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: PC Gamer

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami