Ghost of Tsushima - Żelazny hak

Zdobywamy hak, dzięki któremu Jin może wspinać się.

Po tym jak udało ci się ocalić Komatsu przed Mongołami, a Taka rozpalił ogień w kuźni zdobędziesz hak, który pomoże ci sforsować mury zamku w Kaneda i uratować pana Schimurę.

Udaj się do Komatsu i odszukaj Yunę (wcześniej na mapie wybierz odpowiednią misję, a wiatr doprowadzi cię do tej postaci). Porozmawiaj z kobietą i udaj się za nią do kuźni, gdzie - od Taki - otrzymasz hak, ważny przedmiot, który umożliwi wspinaczkę na wyżej położone obiekty.

Wyjdź z kuźni, by porozmawiać z Ryuzem, z którym na koniach udacie się na spotkanie ze Słomianymi Kapeluszami. Następnie pojedziecie się do fortu Yate. W pewnym momencie rozdzielicie się.

080
081

Jedź wzdłuż góry (1), by dotrzeć do zbocza klifu (2). Zejdź z konia i podejdź do urwiska. Czeka cię sekwencja wspinaczkowa.

082

Rozpędź się i zaczep się hakiem o gałąź (3) - wyskocz w powietrze i naciśnij przycisk R2 na padzie, by wyrzucić linę. Następnie rozhuśtaj się i w odpowiednim monecie (gdy będziesz najbliżej przejścia po drugiej stronie) skocz, by znaleźć się po drugiej stronie urwiska.

083

Tak samo zachowaj się, gdy zobaczysz kolejną gałąź, a potem zaczep się o konar (4) i wespnij się po skale na górę. Pokonaj kolejne przeszkody za pomocą haka i wspinaczki, a dotrzesz na szczyt góry, gdzie usytuowany jest fort .

085

Postaraj się wyeliminować jak najwięcej przeciwników po cichu. W tym celu wykorzystaj hak, by przedostać się na wieże strażnicze (5). Jeśli zostaniesz zauważony, będziesz musiał stanąć do walki z wieloma Mongołami, dlatego jak największa liczbą skrytobójstw ułatwi ci walkę Mongołami.

086

Twoim głównym zadaniem, gdy będziesz przebywał w forcie, jest uwolnienie sześciu ludzi Ryuza. Znajdziesz ich klatkach (6) w dolnej części fortu. Uważaj, aby przypadkowo nie uwolnić niedźwiedzia, który również więziony jest w jednej z klatek, chyba że chcesz wykorzystać go w starciu z Mongołami.

Łącznie musisz wyswobodzić sześciu roninów, którzy uwięzieni są w trzech klatkach, które położone są od siebie w bliskiej odległości. Postaraj się jak najszybciej ich wypuścić z niewoli, gdyż pomogą ci walce z oponentami.

Kiedy uwolnisz wszystkich ludzi Ryuza, musisz odbić fort z rąk Mongołów. Czeka cię walka z wieloma wrogami. Roninowie skutecznie wesprą cię w starciu, więc nie musisz oddawać się w wir walki - ostrożnie atakuj wrogów, gdy ci będą zajęci walką z twoimi sojusznikami.

122

Kiedy zabijesz ostatniego Mongoła w forcie, daj sygnał Ryuzowi, uruchamiając alarm (7), który mieści się przy bramie (8) (znajduje się w dolnej części lokacji). Następnie otwórz wrota (8) i zaatakuj mongolskich niedobitków. Gdy wspólnie z posiłkami Ryuza pokonacie oponentów, misja zakończy się.

Następnie: Ghost of Tsushima - Cień samuraja

Spis treści: Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Ghost of Tsushima - Młot i kuźnia

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami