Ghost of Tsushima - Cień samuraja

Ratujemy pana Shimurę.

Teraz gdy udało ci się zdobyć hak możesz udać się do zamku Kaneda, by uratować pana Shimurę. Opisujemy na tej stronie ostatnią misję pierwszego aktu w Ghost of Tsushima.

Zamek Kaneda: unieszkodliwienie alarmu, przejście przez główny most i dziedziniec

Zadanie rozpocznie się od spotkania z Yuną w kuźni w Komatsu. Po obejrzeniu filmu przerywnikowego przeniesiesz się w okolice zamku Kaneda. Możesz - opcjonalnie - porozmawiać z panią Masako i Ishikawą oraz z Kenjim i Taką, którzy przybyli cię wesprzeć w walce o wolność pana Shimury.

101

Jeśli jesteś gotowy stawić czoła Mongołom, porozmawiaj z Yuną (1), która stoi przy ognisku. Następnie udaj się w stronę skał (2), gdzie znajdziesz gałąź, po której wespniesz się wyżej.

Czeka cię sekwencja wspinaczkowa. Po kolejnych konarach - i wykorzystując hak z liną - przedostaniesz się do ogrodzenia zamku. Bez problemu odnajdziesz dziurę w płocie, przez którą się przeciśniesz do wnętrza lokacji.

102

Na terenie zamku pierwszym twoim zadaniem będzie unieszkodliwienie alarmu. Wyeliminuj Mongołów - jeden po drugim - tak, aby cię nie zauważyli, a potem przejdź do budynku, w którym rozpraw się z kolejnym wrogiem.

Wyjdź z budynku drugą stroną. Znajdziesz się na placu, gdzie spotkasz dwóch strażników strzegących alarm. Pozbądź się ich, by wpuścić do środka sojuszników.

Razem z Masako wejdziesz po schodach na wyższy dziedziniec, gdzie stoczycie walkę z Mongołami. Towarzyszka skutecznie wesprze cię w walce. Po zakończeniu starcia porozmawiaj z Masako. W tym momencie rozdzielicie się.

103
104

Przejdź przez pierwszy most (3), za którym spotkasz Yunę. Razem z sojuszniczką ruszcie na Mongołów, którzy strzegą głównego mostu (4), a następnie przejdź na jego drugą stronę.

105

Brama będzie zamknięta, więc musisz odnaleźć inną drogę. Po prawej stronie znajduje się skalna ściana (5). Zeskocz po niej na niższą półkę skalną (6), a potem zeskocz na kolejną.

106

Przeskocz po belkach (7), by przedostać się na drugą stronę. Za pomocą liny z hakiem wespniesz się wyżej i dotrzesz do ogrodzenia górnej części zamku.

107

Gdy przeciśniesz się przez płot, najpierw podejdź do bramy (8) i otwórz ją, by wpuścić Yunę. Nie pozwól, by cię zauważono. Dzięki temu, że najpierw wpuścisz towarzyszkę, która wesprze cię walce, łatwiej będzie ci walczyć z wrogami.

Podczas tej konfrontacji najpierw skup się na słabszych oponentach, a starcie z przywódcą zostaw na koniec. Jest to dość trudny do pokonania przeciwnik, a razem z Yuną łatwiej będzie wam go pokonać.

108
109

Gdy pokonasz wszystkich wrogów, przejdź przez główny dziedziniec i wejdź po schodach (9). Przez dziurę w płocie (10) przejdź na drugą stronę ogrodzenia. W tym momencie rozpocznie się scenka przerywnikowa, po której stoczysz walkę ze zdrajcą Ryuzo.

Walka z Ryuzo

Ryuzo to bardzo trudny przeciwnik. Jego ataki są szybkie i mocne, więc bardzo możliwe, że ten przeciwnik napsuje ci nieco krwi.

110
111
  • Atakuj Ryuza po poprawnym wykonaniu parowania lub uniku. Zatem gdy zobaczysz czerwoną kropkę przy mieczu bossa, zareaguj, wykonując blok lub unik. Zwróć uwagę, że oponent może wykonać kolejny atak z czerwoną kropką, więc bądź czujny i ślepo nie wyprowadzaj kontrataku po tym jak Ryuzo zakończy swoje uderzenie.
  • Jeśli się obronisz przed jednym ciosem lub dwoma ciosami z czerwoną kropką i stoisz blisko wroga, od razu go zaatakuj serią uderzeń.
  • Jeśli wasze miecze złączą się jest to znak, że więcej uderzeń już nie zadasz, więc wycofaj się i przygotuj się na atak Ryuza.
  • Jeśli wykonasz idealne parowanie lub unik, czas na moment spowolni, dając ci szanse na wyprowadzenie szybkiego kontrataku.
  • Jeśli stoisz blisko przeciwnika i zauważysz, że wyprowadza atak z niebieską kropką, zaatakuj go. Wówczas nie dosyć, że przerwiesz jego uderzenie, to także zadasz mu obrażenia.
  • Pamiętaj, że jeśli walka z Ryuzo jest dla ciebie za trudna, możesz w dowolnym momencie zmienić poziom trudności, znacznie ułatwi to starcie z bossem .

Zamek Kaneda: uratowanie pana Shimury

Po zakończeniu walki z Ryuzem, Mongołowie zaatakują cię. W pierwszej kolejności skup się na łucznikach, którzy będą cię nękać, póki się ich nie pozbędziesz. Przejdź przez bramę i most, za którymi czekają cię kolejni przeciwnicy.

112

Dotrzesz do zamku. Otwórz bramę (11) i wejdź do środka, gdzie toczysz walkę z kolejnymi strażnikami. Wejdź po drabinie na kolejne piętra, pokonując kolejnych wrogów.

W końcu dotrzesz do pomieszczenia, w którym przetrzymywany jest pan Shimura. Uwolnisz go, dopiero gdy zabijesz wszystkich przeciwników.

Gdy wuj Jina będzie wolny, akcja przeniesie się przed zamek, gdzie razem z Shimurą stoczycie długą walkę z Mongołami. W jej trakcie sojusznik możesz zostać powalony. Jeśli tak się stanie, podbiegnij do niego i uratuj go.

Po zakończeniu pierwszego starcia z Mongołami, pojawią się towarzysze Jina, czyli Yuna, pani Masako i Ishikawa. Po chwili rozpocznie się drugie starcie z wrogim oddziałem - tym razem jednak wspierać będzie cię więcej sojuszników.

Kiedy pokonasz ostatniego oponenta, misja zakończy się i automatycznie rozpocznie się kolejna - Nowy horyzont - która odblokuje dostęp do kolejnego dużego obszaru w grze - Toyotamy.

Następnie: Ghost of Tsushima - Nowy horyzont

Spis treści: Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Ghost of Tsushima - Żelazny hak

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami