Ghost of Tsushima - opinie i recenzje mediów

"Niezwykła gra z otwartym światem".

Największe serwisy o grach oceniły Ghost of Tsushima, czyli nadchodzący projekt studia Sucker Punch. Opinie są zróżnicowane, ale z opublikowanych tekstów wyłania się obraz udanego tytułu, wyróżniającego się otwartym światem i unikalnym sposobem jego eksploracji.

Na łamach Eurogamer.pl opublikowaliśmy już własną opinię o najnowszej produkcji studia Sucker Punch. Nasza recenzja Ghost of Tsushima zwieńczona jest Srebrną Rekomendacją.

Zobacz: Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Tymczasem dziennikarz IGN przekonuje, że to „niezwykła gra z otwartym światem”, zachwycająca „wizualnym spektaklem” i „doskonałą walką”. Zwraca jednak uwagę, że niektórym elementom - w tym sztucznej inteligencji wrogów i skradaniu - przydałoby się więcej szlifów. Nota: 9/10.

Natomiast redaktor portalu GamesRadar - oceniający pozycję na 9/10 - uważa, że Ghost of Tsushima jest „łabędzim śpiewem PS4”. Autor tekstu chwali takie aspekty, jak wciągające starcia, efekty pędzla atramentowego w przerywnikach filmowych i czarnobiały tryb Kurosawy. Twierdzi, że gra na nowo rozpaliła w nim miłość do historii i feudalnej Japonii.

Surowszy jest serwis GameSpot, czego efektem jest nota 7/10. Recenzent docenia otwarty świat, ale zaznacza, że zadania poboczne często bywają nudne. Ponadto w przerywnikach filmowych „brakuje życia”, co nie współgra z ogólną filmowością tytułu, wskazuje też na chaotyczne działanie kamery w walce i brak synchronizacji ust z japońskim dubbingiem.

ghost_of_tsushima_opinie
Ghost of Tsushima wyróżnia minimalistyczny system eksploracji świata

Poniżej oceny wybranych mediów:

Ghost of Tsushima ukaże się 17 lipca na PS4, ale później pojawi się też na PS5.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami