Cyberpunk 2077 zadziała również na Windows 7

Ale nie na Windows 8.

Cyberpunk 2077 zadziała wyłącznie na systemach obsługujących bibliotekę DirectX 12. To nie tylko Windows 10, ale także Windows 7. Gry nie uruchomią natomiast posiadacze Windows 8.

Takie informacje przekazał Marcin Gollent, główny programista grafiki, w wywiadzie dla PCGamesHardware. Deweloper podkreśla, że DX 11 nie wystarczy do włączenia Cyberpunk 2077.

cp44
Miłośnicy Windowsa 8 - choć pewnie jest ich niewielu - mają jeszcze czas na „przesiadkę”

Microsoft dodał obsługę pakietu API DirectX 12 do Windows 7 w marcu 2019 roku - początkowo tylko w World of Warcraft.

Gollent potwierdził, że Cyberpunk 2077 współpracuje też z DX12 Ultimate (rozszerzenie dla kart graficznych z serii RTX), ale nie ujawnił, czy oznacza to wsparcie dla funkcji takich jak Variable Rate Shading, Mesh Shaders czy Sampler Feedback.

- Zdecydowaliśmy się na DX12 z dwóch powodów - tłumaczy deweloper. - Po pierwsze, to standardowe API dla platform Xbox. Gra zmierza na Xbox One, więc chcieliśmy to zaimplementować jak najszybciej. Po drugie, DX12 to miejsce narodzin DXR [DirectX Raytracing - red.], i biorąc pod uwagę fakt, że chcieliśmy rozwijać DXR już na wczesnym etapie, decyzja była łatwa.

Źródło: PCGamesHardware

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami