Minecraft Dungeons - dusze: jak zbierać i używać

Działanie artefaktów na dusze.

Minecraft Dungeons nie oferuje możliwości wybrania klasy, ale gracz może stworzyć pewnego rodzaju nekromantę, jeżeli będzie korzystał z dusz. Niektóre przedmioty wykorzystują dusze jak paliwo, inne pozwalają szybciej je zbierać.

Aby zacząć korzystać z dusz, potrzebujesz artefaktów, które są nimi napędzane. Rozpoznasz je po informacji o treści „Wymaga dusz” (1) w opisie artefaktu.

d1

Artefakty działające na dusze są mocniejsze od zwykłych przedmiotów, ale bez „paliwa” nie można z nich skorzystać. Przykładem takich przedmiotów jest Balsam Na Duszę (artefakt leczący) czy Żniwiarz (potężne, ofensywne zaklęcie magiczne).

Jak zbierać dusze? Wystarczy po prostu zabijać przeciwników. Z trupów wylatują dusze (2), które automatycznie zbierzesz.

d2

Ilość zebranych dusz prezentuje niebieski pasek pod artefaktami (3). Jeśli jest w całości wypełniony, oznacza to, że nie możesz zebrać już więcej dusz. Skorzystanie z mocy artefaktów działających na dusze uszczupla ten pasek.

d3

Aby zmaksymalizować szybkość „ładowania” artefaktów, czyli zwiększyć prędkość gromadzenia dusz, warto wyposażyć się w przedmioty z atrybutem „Zbieranie dusz +X” (4), gdzie X jest liczbą lub procentem opisującym zwiększoną skuteczność zbierania. Może to być zarówno broń, jak i zbroja.

d4

Następnie: Minecraft Dungeons - leczenie, odzyskiwanie zdrowia

Spis treści: Minecraft Dungeons - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft Dungeons - jak skakać i wejść na górę

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami