Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft królem YouTube. Filmy o grze przekroczyły bilion wyświetleń

Kolejny sukces.

Minecraft osiągnął kolejny sukces, świadczący o fenomenie gry. Google poinformowało, że wszystkie opublikowane w serwisie YouTube filmy o produkcji przekroczyły łącznie bilion wyświetleń (trylion według amerykańskiej miary).

Przedstawiciele koncernu twierdzą, że jeżeli każde wideo trwałoby jedynie sekundę, nagrania byłyby oglądane w sumie przez 30 tysięcy lat, zaś gdyby jeden materiał symbolizował dwunastocalowy klocek, można byłoby zbudować wieżę prowadzącą z Ziemi na Słońce i z powrotem.

Google przewiduje, że filmy o Minecrafcie niedługo zdołają podwoić wspomniany wynik. Osiągnięcie poziomu 500 miliardów wyświetleń trwało bowiem osiem lat, ale wypracowanie biliona odsłon zajęło już jedynie dwa kolejne lata.

Opublikowana przez koncern specjalna strona wskazuje, że produkcja zaczęła podbijać platformę YouTube niemal 12 lat temu. Pierwsze materiały z 2011 roku zapoznawały internautów z tytułem stworzonym przez studio Mojang.

Podstawowy Minecraft sprzedał się łącznie w 200 milionach egzemplarzy, ale powstały też inne projekty osadzone w świecie gry, w tym Minecraft Dungeons w stylu Diablo oraz epizodyczna przygodówka od Telltale Games.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze