Skyrim - czas, pory dnia

Na co wpływa czas.

W The Elder Scrolls V: Skyrim zaimplementowano mechanikę dnia i nocy, wszystko zaś opiera się o czas. W niniejszym rozdziale wyjaśniamy jak działa czas, na co wpływa i jak gracz może nim sterować.

Tak jak w rzeczywistości, każdy dzień w Skyrim podzielony jest na 24 godziny, tydzień na 7 dni, a rok na 12 miesięcy (dając łącznie 364 dni). Aktualny dzień tygodnia i godzinę (1) sprawdzić można otwierając menu opcji bądź aktywując mechanikę czekania lub snu.

021

Tuż obok wyświetlona zostanie pora dnia (2) - może to być poranek (rano) bądź popołudnie (p. poł.), co odpowiada realnym porom dnia. Warto pamiętać, iż 1 godzina w grze odpowiada 3 realnym minutom - każdy dzień w Skyrim trwa więc 72 minuty w czasie rzeczywistym.

Godzina wpływa na działanie całego świata gry - zarówno na porę dnia, a więc występowanie dnia i nocy, jak i funkcjonowanie postaci niezależnych. Kupcy na ogół działają od 8 rano do 8 wieczorem - jeśli spróbujemy wejść do ich sklepu po za tymi godzinami, będzie on zwyczajnie w świecie zamknięty. Spora część zadań jest również od tego uzależniona, przez co wykonanie ich możliwe jest tylko o określonej godzinie czy porze dnia.

Prócz standardowego upływu czasu, gracz ma także możliwość manipulowania nim poprzez czekanie i sen (3) - pierwsze aktywujemy za pomocą klawisza T (dla konsoli PlayStation 4 należy nacisnąć panel dotykowy, dla Xbox One przycisk Opcji), drugie wchodząc w interakcję z, na przykład, śpiworem bądź łóżkiem.

022

Kwestię czekania i snu dokładnie opisaliśmy w innym poradniku.

Następnie: Skyrim - handel i sklepy: kupowanie, sprzedawanie przedmiotów

Spis treści: Skyrim - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Skyrim - walka łukiem, typy i strzały

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami