Skyrim - udźwig: jak zwiększyć i przenosić więcej przedmiotów

Czym jest przeciążenie.

W trakcie przygody w The Elder Scrolls V: Skyrim zgromadzisz mnóstwo przedmiotów, jednak możesz przenosić tylko ograniczoną ilość, zwracając uwagę na udźwig. W tym poradniku dowiesz się, jak go zwiększyć.

Udźwig postaci sprawdzić można poprzez otwarcie ekwipunku - będzie wyrażony przez wartość widoczną przy dolnej krawędzi ekranu (1).

010

Pierwsza wartość to aktualny udźwig, druga to maksymalny. Po przekroczeniu maksymalnego udźwigu postać stanie się przeciążona - sprawi to, iż nie będzie można biegać sprintem, a sam ruch zostanie znacząco spowolniony. Nie będzie można także korzystać z szybkiej podróży.

Na udźwig wpływ ma waga przenoszonych przez postać przedmiotów (2) - niektóre z nich jednakże mają wagę 0 i nie wpływają na udźwig.

Maksymalny udźwig postaci zwiększyć można na cztery sposoby:

  • Podnosząc wartość Wytrzymałości przy awansie na wyższy poziom - każda taka akcja zwiększy udźwig postaci o 5 punktów.
  • Wyposażając postać w przedmioty zwiększające udźwig. Tego typu premie uzyskać można na elementach pancerza i oferują stałą premie do udźwigu.
  • Wykorzystując tymczasowe premie - jak na przykład mikstury, które oferują znaczącą premię do udźwigu na kilkadziesiąt sekund.
  • Za sprawą zdolności Dodatkowe Kieszenie (3) - znaleźć można ją w drzewku Kradzież i zwiększa ona udźwig postaci o 100 punktów.
011

Dla osób, które chcą obejść problem udźwigu, jest też nieco nieuczciwy sposób, a mianowicie komendy wprowadzane w konsoli (tylko w wersji na PC). W tym wypadku uruchomić możemy konsolę za pomocą klawisza „~” (na lewo od klawisza „1”) i wpisać komendę player.setav CarryWeight X, zastępując X wartością, którą chcemy osiągnąć. Warto mieć na uwadze fakt, iż wartość ta zresetuje się po każdym wczytaniu gry.

Następnie: Skyrim - mapa świata

Spis treści: Skyrim - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Skyrim - klejnoty dusz: zaklinanie, ładowanie, jak zdobyć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami