Gracze głosują na polską wersję Disco Elysium - detektywistycznego RPG bez walki

Lokalizacja zajmuje drugie miejsce.

Disco Elysium to wydane w ubiegłym roku RPG bez klasycznej walki. Gra ukazała się tylko w angielskiej wersji językowej, ale twórcy pracują już nad kolejnymi. Obecnie trwa glosowanie, w którym można wskazać, jaką lokalizację powinni następnie przygotować.

W plebiscycie na stronie internetowej projektu wśród dostępnych propozycji jest tłumaczenie na polski. Za wydaniem opowiedziało się dotychczas 6308 użytkowników, co plasuje rodzimą edycję na drugim miejscu - tuż za turecką z wynikiem 12807 głosów.

disco_elysium_wersja_polska
Akcję Disco Elysium ukazano w rzucie izometrycznym

Warto jednak zaznaczyć, że nawet jeżeli polska wersja wygra, będzie musiała poczekać na swoją kolej. Obecnie twórcy Disco Elysium pracują nad lokalizacjami koreańską, hiszpańską, portugalsko-brazylijską, rosyjską, niemiecką i francuską, przy czym najbliżej ukończenia jest ta pierwsza, która gotowa jest w 35 procentach.

Produkcja estońskiego studia ZA/UM kładzie znaczny nacisk na fabułę, w wyniku czego oferuje bardzo dużo tekstu. Wielu graczy czeka więc na stosowne tłumaczenie, by móc rozpocząć komfortową zabawę.

Disco Elysium osadzone jest w alternatywnym uniwersum, zawierającym wymieszane elementy prawdziwego świata. Głównym bohaterem jest detektyw, który musi rozwiązać zagadkę morderstwa w biednej dzielnicy. Produkcja wyróżnia się brakiem klasycznej walki - konflikty rozstrzygamy poprzez wybranie odpowiednich opcji dialogowych.

Źródło: Disco Elysium

Poprzednio: Zespoły deweloperskie Sony to teraz PlayStation Studios - ujawniono animację dla gier na PS5

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami