Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy cenionego RPG Disco Elysium pracują nad grą sci-fi

Zmiana klimatu?

Nagradzane studio ZA/UM odpowiedzialne za Disco Elysium - jedną z najlepiej ocenianych gier RPG ostatnich lat - zamieściło kilka intrygujących ogłoszeń o pracę. Sugerują one obranie zupełnie nowego kierunku dla ich niezapowiedzianej produkcji.

Poszukiwani są pracownicy na kilka stanowisk. Potrzeba m.in. artystów, którzy kochają fantastykę naukową oraz kosmos i potrafią tworzyć pozaziemskie środowiska. Mile widziane są osoby, które „rozumieją, że na niebie i ziemi istnieją rzeczy, które nie śniły się filozofom” (to cytat z ogłoszenia dla artysty koncepcyjnego).

Najbardziej intrygujące jest jednak to, że studio poszukuje specjalisty ds. sprzedaży i monetyzacji. Wśród obowiązków wymieniono m.in. opracowanie strategii monetyzacyjnej dla całego cyklu życia gry oraz maksymalizowanie i dywersyfikację źródeł przychodów. Widocznie uznanie graczy i krytyków nie przełożyło się na wysokie wyniki finansowe.

Między wierszami możemy wyczytać, że cenieni twórcy postanowili diametralnie zmienić kierunek i szykują teraz produkcję sci-fi wykorzystującą NFT lub jakiś inny system mikropłatności. Nie oznacza to jeszcze, że należy spodziewać się gry-usługi, choć istnieje i taka możliwość. Domysły zweryfikuje dopiero oficjalne ogłoszenie.

Jak zauważyli użytkownicy Reddita, przedstawiciele studia wielokrotnie podkreślali przywiązanie do świata Disco Elysium i sugerowali, że jeszcze nie raz wrócą do niego w innych projektach. Możemy zgadywać, że powstający tytuł będzie osadzony w dalekiej przyszłości, ale w tym samym uniwersum. Niewykluczone jednak, że mowa była raczej o powstającym serialu Disco Elysium, a studio pracuje nad zupełnie nową marką.

O autorze

Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty. Wcześniej zajmował się drzewkami bonsai oraz był prezenterem radiowym.

Komentarze